O potencjale OC AMD FX wiadomo nie od dziś. To właśnie te procesory biją ostatnio najwięcej rekordów. Najnowszy rekord należy do overclockera z Ukrainy ukrywającego się pod Nickiem T0LSTY, który właśnie osiągną bagatela 8,37GHz na procesorze AMD FX-8350 Vishera. Zobaczmy zatem jak tego dokonał?

Dotychczasowy rekord wynosił 8,17GHz i został ustanowiony przy zegarze 29×281,94 MHz, a napięcie wynosiło wówczas 1,92V. Obecny rekord został ustanowiony nieco inną metodą, ponieważ w tym wypadku mnożnik wynosił 31 a zegar bazowy „tylko” 270,03MHz. Napięcie ustawione zostało na niewiarygodne 2,04V. Taktowanie uzyskano na płycie głównej MSI 990FXA-GD80 oraz karty graficznej MSI Radeon HD R7970 Lightning.

Wynik, choć świetny, wymagał pewnych poświęceń. Niestety aby osiągnąć 8,37GHz, mógł działać tylko jeden moduł, a więc nie jest to wynik równoważny z dotychczasowym rekordem, który wynosił 8,17GHz. Mimo to wynik wciąż jest genialny i gratulujemy T0LSTY’iemu umiejętności.

Potwierdzenie rekordu znajdziecie tutaj.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj