Stało się – i do naszego kraju dotarła już moda na tak zwane smartfony, które w zamierzeniu producentów mają zastąpić nam klasyczny telefon komórkowy, a po części także laptop/palmtop/nawigację GPS. Samo słowo „smartfon” oznacza tyle, co przenośny telefon łączący też w sobie funkcje przenośnego komputera, poczty elektronicznej, przeglądarki, urządzenia GPS, odtwarzacza muzyki i cyfrowego aparatu fotograficznego. Możemy oczywiście opierać się tej modzie, jednak w perspektywie czasu takie „wszystko w jednym” będzie po prostu coraz bardziej praktyczne.

Nowość firmy LG: G3

Co jednak wybrać, jeśli już zdecydowaliśmy się być modni i zawsze na czasie? Na tle coraz to nowych urządzeń zaliczających się do grupy smartfonów moim zdaniem wyróżnia się w tym roku najnowszy model zaawansowanego telefonu multimedialnego produkcji LG – LG G3. Jego dane techniczne są następujące: „nowatorska” rozdzielczość ekranu 1440 x 2560 pikseli, aż czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 (tak, owszem, tylko dwa rdzenie to dziś niemalże przeżytek) i 3 GB wbudowanej pamięci RAM (na przykład na gry, programy, zdjęcia, nagrania, muzykę), co gwarantuje dużą wydajność urządzenia. Smartfonik ma oczywiście możliwość robienia zdjęć wraz w wyborem rozdzielczości, ma w zestawie radio, odtwarzacz MP3/mP4 i wygodne słuchawki, oraz całkiem nową kamerę z laserowym autofokusem, która umożliwia rejestrowanie filmów również w formacie 4K UHD. Do tego bateria pracująca nawet do tygodnia bez doładowania, szybkie Wi-Fi, dobra jakość dźwięku i głośnik o dużej jak na typowe smartfony mocy, i najszybsze z dziś dostępnych złącza USB.

Dodatkowe zalety

W porównaniu ze swymi najsilniejszymi konkurentami, takimi jak na przykład Galaxy S5, w testach LG G3 wypada jako jednocześnie ultralekki i wytrzymały. Wygląda delikatnie, ale jest wyjątkowo odporny. Moim zdaniem jego urzekająca cechą jest również naprawdę duży, a przy tym wygodny w użytkowaniu ekran z przejrzystym i intuicyjnym menu. Inne zalety to zaskakująco dobra jakość zdjęć i ich dodatkowa stabilizacja optyczna, możliwość nagrywania dużej ilości filmów w HD, prosty w użyciu interfejs, którego nie trzeba uczyć się tygodniami, i – nowość! funkcja uniwersalnego pilota TV. Inną nowością w tym modelu jest też wbudowana technologia łączności zbliżeniowej NFC.

Gdzie kupić?

Wiele osób kupuje smartfony od znajomych, w „podejrzanych” punktach, oraz na serwisach aukcyjnych w sieci. To nie do końca polecane rozwiązanie. Lepiej jest nabyć nowy sprzęt bezpośrednio u producenta, na przykład u Orange: http://www.orange.pl/klienci_ind/telefony. Tylko to daje gwarancje otrzymania pełnowartościowego, nie uszkodzonego, nie podrabianego sprzętu z najwyższej półki.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj