Audio Informacje prasowe

Nowości od Bose: Nowe słuchawki QuietComfort Earbuds i 3 nowe modele Bose Frames

Pinterest LinkedIn Tumblr

W tym miesiącu Bose poinformowało o nowościach wśród swoich słuchawek bezprzewodowych. Pojawiły się nowe słuchawki QuietComfort Earbuds oraz trzy nowe modele Bose Frames.

Nowe QuietComfort Earbuds

Mehul Trivedi, category director, Bose wearable audio nowe słuchawki skomentował następująco:

Spędziliśmy dużo czasu, upewniając się, że nasze nowe słuchawki QuietComfort są najbardziej efektywnymi słuchawkami dousznymi z redukcją szumów, jakie kiedykolwiek stworzono. Ale brzmią też niesamowicie i są przyjemne w noszeniu. To bezkonkurencyjna kombinacja, która czyni je literalnie QuietComfort.”

Słuchawki, które zrewolucjonizowały branżę teraz debiutują we w pełni bezprzewodowej odsłonie. Dzisiaj marka Bose przedstawia słuchawki douszne Bose QuietComfort® Earbuds oraz ich wersję sportową – całkowicie przeprojektowaną, aby generować niesamowity dźwięk przy bardziej kompaktowych rozmiarach i zapewniać stabilność na najwyższym poziomie – bez dyskomfortu, ucisku i zauszników.

Nowe QC Earbuds to kolejny krok w udoskonaleniu sprzętu i oprogramowania, który zarazem stanowi kontynuację 20-letniej tradycji słuchawek QC. Każda ze słuchawek mierzy nieco ponad 2,5 cm długości i waży 8,5 g. Mimo to zachowują cechy ich poprzedników z rodziny QuietComfort, przekształcając nawet najtrudniejsze warunki w oazy spokoju – wyciszając hałas ciężarówek, autobusów i klaksonów w godzinach szczytu lub maskując rozpraszające uwagę odgłosy dobiegające z sąsiedniego pokoju, biura lub mieszkania obok.

Słuchawki douszne Sport Earbuds zostały zaprojektowane od podstaw, aby być najlepszym towarzyszem ćwiczeń. Zapewniają wyższą jakość dźwięku niż ich poprzednik, mimo o połowę mniejszych rozmiarów. Wszystko w nich jest zoptymalizowane pod kątem wydajności, komfortu, dopasowania, łatwości sterowania oraz trwałości i niezawodności, niezależnie od tego, czy trenujesz w domu, na siłowni czy na świeżym powietrzu.

Słuchawki QC Earbuds będą dostępne za 1 199 PLN, a wersja sportowa za 899 PLN.

Regularna sprzedaż rozpocznie się 5 października, ale można je zamawiać w przedsprzedaży już dzisiaj.

Opatentowany system redukcji szumów Bose

QC Earbuds to technologiczny majstersztyk. Aby fizycznie blokować niepożądane dźwięki, zastosowano nowe końcówki StayHear TM Max, które zapewniają miękkie i komfortowe, ale dokładane uszczelnienie. Resztą zajmują się same słuchawki – korzystają z wielu mikrofonów do wykrywania, mierzenia i wysyłania szumu do układu elektronicznego wyposażonego w zupełnie nowy algorytm. Wraz z maleńkimi przetwornikami, system reaguje precyzyjnym, równym i przeciwstawnym sygnałem w czasie krótszym niż ułamek milisekundy. Są to rezultaty, które zarezerwowane są jedynie dla Bose. W jednej chwili brzęczenie pobliskich młynków do kawy przechodzi w szept, a ryk silników praktycznie znika.

Regulowana kontrola hałasu – regulacja głośności na wyciągnięcie ręki

Słuchawki douszne QC oferują 11 poziomów kontroli hałasu, dzięki czemu możesz zdecydować, ile świata do siebie dopuszczasz. Łatwo jest ustawić preferencje i zmienić je w dowolnym momencie – od pełnej „przezroczystości”, dzięki której jesteś świadomy otoczenia, po pełną redukcję szumów, która pozwala całkowicie się wyciszyć lub usłyszeć każdy najdrobniejszy szczegół prowadzonej rozmowy.

Żywotność baterii i kolorystyka

Nowe słuchawki douszne QuietComfort zapewniają łącznie 18 godzin słuchania – 6 godzin po pełnym naładowaniu i dodatkowe 12 godzin w etui ładującym. Mają matowe wykończenie z metalicznymi i błyszczącymi akcentami oraz są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: Triple Black i Soapstone.

Zupełnie nowe BOSE SPORT EARBUDS®

Słuchawki douszne Sport Earbuds zostały zaprojektowane specjalnie, dla zapewnienia lepszej motywacji, koncentracji i bardziej efektywnego treningu. Każda słuchawka zawiera całkowicie nowy system akustyczny wykorzystujący wysokowydajny przetwornik, opatentowany projekt portu i zoptymalizowany pod względem głośności korektor, zapewniający niesamowitą wydajność. Ale to dopiero początek tego, co czyni je wyjątkowymi.

Zobacz też: Bose SoundSport Free – recenzja słuchawek bezprzewodowych, których wygląd nie jest mocną stroną

Niezależnie od Twoich ruchów, one zawsze pozostają na miejscu

Nowe Sport Earbuds to nie tylko produkt ze sportem w nazwie – te słuchawki są do niego wprost stworzone. Każdy komponent jest idealnie spasowany, aby rozwiązać najczęstsze problemy tej kategorii. Oznacza to, że nowe Earbuds przyczepione się do końcówek StayHear TM Max – i to w zasadzie tyle. Połączone, „blokują” się w miejscu, umożliwiając wykonywanie szerokiego wachlarza ćwiczeń bez obaw o ucisk czy drgania słuchawek.

Żywotność baterii i warianty kolorystyczne

Nowe sportowe słuchawki douszne od Bose oferują do 5 godzin pracy na baterii oraz etui ładujące, które zapewnia do 10 godzin dodatkowego czasu odtwarzania. Występują w wariantach Triple Black, Baltic Blue i Glacier White.

Nowe Bose Frames

Bose uzupełnia portfolio Bose Frames o 3 nowe modele. Każdy z nich to stylowe okulary przeciwsłoneczne i najwyższej jakości słuchawki połączone w jednym rewolucyjnym urządzeniu.

Czytaj także: Bose Frames – fajny gadżet czy praktyczny sprzęt? Recenzja okularów przeciwsłonecznych z opcją audio

Nowe Bose Frames Tempo zapewniają najlepszą wydajność spośród gamy urządzeń Frames i zostały zaprojektowane specjalnie do treningów na świeżym powietrzu –takich jak jazda na rowerze, bieganieczy wspinaczka. Frames Tenor i Soprano to natomiast modele z jeszcze lepszą akustyką i ciekawym wzornictwem, dedykowane do codziennego użytku. Oba modele zostały wyposażone w opatentowaną technologię Open Ear AudioTM, oraz najmniejsze, najcieńsze i najmniej widoczne systemy głośników Bose, jakie kiedykolwiek powstały. Rezultatem jest przełom w mobilnym sprzęcie audio – bogaty dźwięk, wydobywający się zramek okularów.

Nowe Frames Tempo, Tenor i Soprano zyskały szkła polaryzacyjne, redukujące do 99% szkodliwego promieniowania UV.

Wyglądem nie ustępują natomiast nawet najbardziej cenionym na świecie markom okularów przeciwsłonecznych. Niezależnie od tego czy używasz ich w trakcie uprawiania sportu, czy na co dzień, zapewniają taką samą kontrolę nad sytuacją – nie blokują kanału słuchowego, ponieważ nie masz nic w uszach, ani nawet tuż nad nimi. Ich kompaktowe systemy audio są dyskretnie osadzone w każdym z zauszników i to bez dodatkowych elementów, widocznych śrub, szwów czy perforacji.

Elektronika jest niezauważalna i niewyczuwalna. Co więcej, masa całości nie przekracza 50 gramów, więc różnica między zwykłymi okularami a Bose Frames jest niezauważalna, dopóki ich nie włączysz. Bose Frames bezprzewodowo łączą się z telefonem, umożliwiając strumieniowe przesyłaniemuzyki, odbieranie i wykonywaniepołączeń oraz korzystanie z asystenta głosowego. Dzięki zastosowanej technologii ich dźwięk jest bogatszy i wyraźniejszy niż w przypadku poprzednich modeli, ale może być także bardzo dyskretny, a dzięki precyzyjnie skonfigurowanym systemom głośników, rozmowy są pozornie izolowane w bańce dźwiękowej, dlatego inni nie będą mogli ich słyszeć.

Każdy z nowych modeli Bose Frames już dziś można zamówić w przedsprzedaży. 24 września trafią do regularnej sprzedaży przez Bose.pl i inne wybrane sklepy w cenie 1199 PLN.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj