Pewnie część z Was zastanawia się, dlaczego portal nieco wyhamował? Otóż zapewniam Was, że nie jest to spowodowane porzuceniem projektu, a przygotowaniem go na większe zmiany. Jak zapewne zauważyliście, zarówno na portalu jak i na forum pojawiło się nowe logo i to właśnie ono jest wstępem do większych zmian. W dzisiejszym wpisie, chciałbym Wam nieco przybliżyć zamiany, które zaszły i zajdą w ciągu najbliższych dni.

Ostatnie tygodnie były dla portalu bardzo owocne.  Od początku lipca codziennie pojawia się nowy wpis, a forum zaczęło tętnić życiem. Jednakże żeby nie było zbyt sielankowo, często pojawiały się głosy dot. zmiany loga i layoutu.  Ponadto kluczową zmianą była zmiana skryptu forum, który jest teraz wydajniejszy i przede wszystkim prostszy w obsłudze.

Wracają jednak do layoutu, trzeba jasno powiedzieć, że obecny design strony nie jest przystosowany do rozbudowy serwisu. Projektując stronę nie byłem przygotowany na zmiany, które okazały się konieczne dla rozwoju projektu, dlatego też trzeba wszystko przeprojektować. Nie chcę na razie zdradzać, jak będzie wyglądać strona, ale zapewniam, że będzie bardziej funkcjonalna. Ponadto HighLab.pl będzie przystosowany do publikacji większej ilości artykułów, których ilość zwielokrotni się już w sierpniu. Oprócz zmian w wyglądzie, niewykluczone są także zmiany w sposobie hostowania strony, dlatego musicie liczyć się z przerwami technicznymi, które mogą wystąpić na początku sierpnia.

Chociaż prace nad nową odsłoną serwisu toczą się od kilku dni, zapraszam do składania propozycji dot. serwisu, by HighLab był jak najbliższy Waszej wizji, ponieważ to czytelnicy są najważniejsi 😉