Chociaż układy IvyBridge jeszcze nie całkiem zadomowiły się na rynku, Intel już prezentuje układ Haswell  i jego możliwości. Jak ma się okazać, nowa architektura nie przyniesie dużego skoku wydajności, ale mocniej uderzy w segment procesorów energooszczędnych i APU.

Jak podają niektóre źródła 7W procesor Haswell ma mieć wydajność na poziomie 17W Ivy Bridge. Ponadto nowa architektura ma zapewnić 20-krotnie mniejszy pobór energii w spoczynku niż IvyBridge. Dzięki olbrzymiej przewadze nad AMD Intel może pozwolić sobie na taki krok, podbijając kolejny segment rynku, zważywszy że z dnia na dzień coraz silniejsze są procesory ARM.

Na poniższym materiale wideo możemy zobaczyć, jak nowy układ radzi sobie w grze Skyrim:

 

Źródło: WCCF Tech / Softpedia

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Pawel Kurlit Reply

    Warto dodać, że 4 generacja pozwala względem tego filmiku na grę w FHD, na wysokich detalach, a IB pozwala na średnich w 1366×768, więc różnica jest ogromna. Już IGPU w IB ma większą wydajność w niektórych gracz, niż karta w moim laptopie. Jak Nvidia i AMD nie wezmą się do roboty, to Intel ich przegoni…

Skomentuj