Ostatnio trochę mało było newsów, a informacji prasowych już prawie w ogóle.  W dzisiejszym wpisie chciałbym nieco wrócić do treści, które przysyłają biura prasowe firm związanych z IT, ponieważ tym razem dostałem bardzo ciekawe zestawienie dot. kupowanych przez Polaków gier komputerowych. Czy wiecie jakie są najpopularniejsze gry tej jesieni? Jeśli nie to zapraszam do lektury.

Informacja prasowa firmy Nokaut.pl:

„Dla pasjonatów gier komputerowych nie ma znaczenia pora roku czy pogoda za oknem. Liczy się odpowiedni sprzęt do gry i oczywiście sama gra. Porównywarka cen Nokaut.pl sprawdziła na czym i w co grają Użytkownicy i przygotowała ranking najpopularniejszych konsol i gier komputerowych.

Wśród konsol możemy wyróżnić stacjonarne i przenośne. W przypadku konsol stacjonarnych w ostatnim półroczu dużym sukcesem okazał się Kinect, który zdetronizował Nintendo Wii i przyciągnął do Xboxa graczy z segmentu casual games. Tym samym zdecydowany prym w zestawieniu konsol stacjonarnych wiedzie Microsoft Xbox 360, dostępny w Nokaut.pl już od 680 złotych. Cieszy się on niemal dwa razy większym zainteresowaniem niż druga w rankingu, konsola Sony Playstation 3, na zakup której musimy przeznaczyć przynajmniej 889 złotych. Użytkownicy Nokaut.pl poszukiwali również wspomnianego Nintendo Wii oraz Sony Playstation 2, przy zakupie których trzeba liczyć się z wydatkiem odpowiednio 409,99 złotych oraz 378,99 złotych.

Firma Sony okazała się najczęściej wybieranym producentem konsol przenośnych. Dwa modele – Sony PSP oraz Sony PSVita cieszyły się największą popularnością i zdominowały zestawienie pod względem liczby zainteresowanych Użytkowników. Dużo mniej uwagi skupiały konsole Nintendo (modele Nintendo 3DS, Nintendo DSi XLoraz Nintendo DSi). Zgodnie z cenami dostępnymi w porównywarce cen Nokaut najwięcej musielibyśmy zapłacić za konsolę Sony PSVita. Najtańsza w zestawieniu konsol przenośnych okazała się Sony PSP, dostępna już od 410 złotych.

Dane porównywarki Nokaut.pl potwierdzają również znaczną popularność  Xboxa 360. Najpopularniejszymi modelami były w kolejności Microsoft Xbox 360 4GB oraz Microsoft Vbox 360 Slim 250 GB. Nieco mniej uwagi Użytkowników skupiały wersje Playstation 3, w tym najpopularniejsza Sony Playstation 3 Slim 320 GB, Sony Playstation 3 Slim 160 GB oraz Sony Playstation 3 Slim 250 GB

W co gramy?

W przypadku gier przeznaczonych na Xbox 360 zestawienie zdominowane jest przez gry na Kinect. W tej kategorii na podium znalazła się gra Kinect Sports. Kolejne miejsca należały do gier Sports Island Freedom, Zumba Fitness Rush, drugiej części kultowej polskiej gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Your Shape: Fitness Evolved 2012. Poza pierwszą piątką najpopularniejszych gier na Xbox 360 znalazły się Kinect Star Wars, Kinect Game Party: In Motion, Kinectimals, Dance Central oraz Kinect Motion Sports. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że poziom zainteresowania Użytkowników grami w tej kategorii, które nie znalazły się na podium, był bardzo wyrównany.

W porównaniu do gier na Xbox 360 niewielką popularnością cieszyły się gry na Playstation 3 – Pingwiny z Madagaskaru, Auta 2 czy Buzz: Quiz World. W tej kategorii gier, Użytkownicy poszukiwali również Guitar Hero 5 wraz z gitarą, Battlefield 3 i Assassin’s Creed 3. Co więcej, w odróżnieniu od Kinect dla Xboxa nie widać tak dużego zainteresowania grami dla Playstation Move, który uznawany jest za największą konkurencję Kinecta.

W przypadku gier komputerowych ostatnie półrocze zdominowała premiera Diablo III. Widać to również w poniższym zestawieniu najpopularniejszych gier komputerowych.

Nazwa gry Cena od
Diablo III 179,90 złotych
Symulator Farmy 2009 16,90 złotych
Battlefield 3 41,50 złotych
Auta 2 23 złotych
Euro Truck Simulator 2 69 złotych
Assassin’s Creed 22,14 złotych
Karaoke: Dziecięce Przeboje z mikrofonem 48,90 złotych
Wiedźmin – Edycja Rozszerzona 48 złotych
Symulator Farmy 2011 35 złotych
The Sims 3 84,99 złotych

Ceny najczęściej poszukiwanych gier wahają się w przedziale od 16,90 złotych do 179,90 złotych. Wśród najpopularniejszych gier najniższych nakładów finansowych wymaga gra Symulator Farmy 2009, zaś najwięcej zapłacimy za Diablo III.

Wyniki Nokaut.pl w kategorii Gry i konsole z pierwszego półrocza 2012 roku pokazują wyraźne zainteresowanie Użytkowników grami na Xbox 360. Popularne jeszcze kilka lat temu gry komputerowe ustępują obecnie miejsca grom na konsole. Może na to wpływać fakt, że ceny konsol w porównaniu do sprzętu komputerowego są  znacznie atrakcyjniejsze a wygoda ich użytkowania jest nieporównywalnie większa.”

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

Skomentuj