Są wielokolorowe i błyszczące – srebrne, złote, różowe, żółte, pomarańczowe – aparaty fotograficzne stały się gadżetem, modnym dodatkiem, który podkreśla osobowość właściciela. Jednak nie zawsze krzykliwe kolory są pożądane. Aparat używany podczas wyprawy musi być przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny, wytrzymały, odporny na zabrudzenia, wodę i upadki. Taki właśnie jest aparat cyfrowy Nikon Coolpix AW100 moro.

Cyfrówka została skonstruowana z myślą o „ekstremalnych” warunkach eksploatacji. Obudowa jest wodoszczelna do 10 m, a także odporna na upadek z wysokości 1,5 m. Wyjątkowy charakter aparatu podkreślają maskujące barwy, na których nie widać odcisków palców, zabrudzeń, czy nawet delikatnych zarysowań.

Nikon Coolpix AW100 moro może być doskonałym towarzyszem wypraw turystycznych. Doskonale sprawdzi się podczas wykonywania podwodnych zdjęć przybrzeżnej fauny i flory. Niestraszne mu także upadki na górskich szlakach. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS wyprawy z Nikonem są precyzyjnie oznaczone na mapie. Aparat rejestruje długość i szerokość geograficzną miejsca wykonania zdjęcia
i zapisuje te dane jako znaczniki geograficzne w formacie EXIF. W ten sposób na elektronicznej mapie oglądanej później na ekranie komputera tworzy się ułożony chronologicznie album z najciekawszymi miejscami wędrówki. Dodatkowo aparat rejestruje pokonywane trasy, nawet gdy nie fotografuje, dzięki elektronicznemu kompasowi pełni również rolę przewodnika. W każdej chwili na wyświetlaczu można sprawdzić położenie i kierunek poruszania się.

Oczywiście Nikon Coolpix AW100 moro jest także doskonałym aparatem fotograficznym. Zastosowany w nim szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym zapewnia wyjątkową precyzję
i ostrość obrazu. Matryca z 16 mln punktów i kilkanaście programów tematycznych gwarantują świetne efekty, które obejrzymy na wyświetlaczu o przekątnej 7,5 cm i rozdzielczości 460 tys. punktów.

Nikon Coolpix jest nietuzinkowym urządzeniem, przeznaczonym dla specyficznej grupy użytkowników. Renomowana marka, gwarantująca wysoką jakość, szereg ciekawych funkcjonalności oraz możliwość pracy w ekstremalnych warunkach to największe atuty aparatu. Są one na tyle mocne, że urządzenie powinno cieszyć dużą popularnością wśród amatorów fotografii podróżniczej.

Nikon Coolpix AW100 moro w sklepie Agito.pl kosztuje ok. 995 zł

Źródło: Agito.pr

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj