Znudził Wam się Samsung Galaxy Nexus? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość – Samsung zapowiedział właśnie nowy smartfon o nazwie Galaxy Premier. Co to takiego? Przyjrzyjmy się specyfikacji.

 W skrócie jest to ulepszony Nexus, o wyglądzie SIII. Na pokładzie znajdziemy system operacyjny Android 4.1, dwurdzeniowy procesor  TI OMAP4470 (fabrycznie podkręcony do 1,5GHz) i układ graficzny  PowerVR SGX544. Fanów fotografii z kolei zadowolić powinny 8-megapikselowy aparat z tyłu oraz 1,9-megapikselowy z przodu. Dodatkowo dostajemy Bluetooth w wersji 4.0.

 Modernizacji, w stosunku do Galaxy Nexus, nie uległ jednak 4,65’ wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli Super AMOLED. Ponadto w nowym Galaxy Premier znajdziemy 1 GB pamięci RAM, 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej, baterię 2,100mAh, a także czytnik kart microSD.

Smartfon Samsung Galaxy Premier kosztować ma 680 dolarów. Nie wiadomo kiedy produkt trafi na rynek polski, ale u naszych sąsiadów na Ukrainie pojawi się w grudniu tego roku.

Źródło grafiki: Vr-zone

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj