Kiedy w 2004 r. dwóch studentów, Nick Woodman oraz Neil Dana, rozpoczynali swoją przygodę z aparatami fotograficznymi zakładanymi na nadgarstek, raczej nie byli w stanie przewidzieć, że dziesięć lat później ich firma, GoPro, stanie się wiodącym producentem kamer sportowych.

Moda na zdrowy tryb życia jeszcze nigdy nie była tak agresywna i wszechobecna. Nie tylko uprawia się sporty, ale obowiązkowo trzeba o swoich osiągnięciach pochwalić się na wszelkiego typu portalach społecznościowych. Dostępnych jest mnóstwo aplikacji, smartgadżetów, akcesoriów, a teraz jest też najmniejsza wodoodporna kamera świata – GoPro Hero 4 Session.

Kamera ta jest o 50% mniejsza i o 40% lżejsza (waży 74 g) od swoich poprzedniczek. Ma kształt sześcianu, którego bok ma zaledwie 38 mm długości. Pomimo niewielkich rozmiarów na obudowie znalazło się miejsce na mikroskopijny wyświetlacz, który informuje o parametrach ustawień i poziomie naładowania baterii. Wodoszczelność obudowy pozwala na zanurzenie się nawet do 10 metrów głębokości. Dodatkowo na obudowie znajdziemy przykryty klapką slot na karty micro SD oraz port micro USB. Zamiast jednego, ma wbudowane dwa mikrofony, jeden z przodu, drugi z tyłu, co daje lepszą jakość dźwięku (przydatne przy dużym wietrze). Do obsługi kamery służy jeden przycisk, co ułatwia używanie sprzętu podczas wyczynów sportowych.

Wykonane fotografie są jakości 8 MP. Kamera może nagrywać filmy w rozmaitych trybach (1920×1440 pikseli w 30 kl./s, 1080/60, czy też 1080p przy 48 kl./s, jak i dziesiątki innych kombinacji). Obraz jest automatycznie obracany podczas procesu nagrywania. Ciekawym trybem robienia zdjęć jest tryb Time Laps, pozwalający na wykonywanie filmów poklatkowych.

Minusem jest niewymienny akumulator o pojemności 1030 mAh, co oznacza 1 h i 45 min. nagrywania w jakości 1080/60p.

Hero 4 Session ma wbudowane WiFi, dzięki któremu można połączyć się z aplikacją GoPro i obsługiwać kamerę za pomocą smartfona bądź pilota Smart Remote.

Test kamery:

Test:  https://www.youtube.com/watch?v=xxiCVu_SdDw

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. Szukam dobrej kamerki dla siebie. Może nie jestem najbardziej aktywna w ciągu roku, ale na wakacje na pewno bardzo się przyda. A od tej jesieni chce mocno zacząć jeździć na rowerze i tworzyć z tego fajne filmiki na pamiątkę.

Skomentuj