Aplikacje mobilne Informacje prasowe

MyTherapy rozwiązuje problem nieprawidłowo przyjmowanych leków

Pinterest LinkedIn Tumblr

Według badań przeprowadzonych przez WHO, aż 50% wszystkich przepisywanych leków jest przyjmowanych nieodpowiednio lub wcale. Natomiast badania przeprowadzone przez TNS OBOP w ramach programu edukacyjnego „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia” wykazały również, że aż 31% Polaków bagatelizuje lub w ogóle nie zdaje sobie sprawy z negatywnych skutków, jakie niesie za sobą długotrwałe, niekontrolowane przyjmowanie leków.

Dane te potwierdzają, że problem nieprawidłowo przyjmowanych lekarstw jest zbyt bagatelizowany, a pacjenci nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie może przynieść przyjmowanie lekarstw niezgodnie z zaleceniami lekarza. Fakt ten wykorzystała firma Smartpatient i zaproponowała innowacyjne rozwiązanie problemu wykorzystując technologię smartfonów i wypuszczając na rynek aplikację MyTherapy.

Uniwersytet medyczny Charité Berlin przeprowadził badania o działaniu aplikacji, których wyniki udowodniły, że aż 89% pacjentów prawidłowo stosuje się do zaleceń lekarza przy korzystaniu z MyTherapy, a 78% ankietowanych niemieckich lekarzy rodzinnych uważa MyTherapy za przydatne narzędzie w ocenie postępów pacjenta.

Jak działa MyTherapy?

MyTherapy
MyTherapy

MyTherapy wykorzystuje funkcje alarmu oraz notyfikacji smartfona, aby wysyłać użytkownikowi cykliczne przypomnienia, gdy należy przyjąć kolejny lek lub dokonać pomiaru. Dzięki temu pacjent nie musi się już wysilać aby zapamiętać skomplikowane dawkowania, wystarczy, że zarejestruje w aplikacji wszystkie zalecane leki wraz z dawkami, okresem oraz godzinami przyjmowania, a MyTherapy będzie pamiętać za niego.

Przypomnienia te działają także na pomiary (ciśnienie, krew, waga itd.) a nawet aktywność fizyczną. Co więcej, znajdziemy także funkcję oceny samopoczucia oraz zapisu objawów, które pacjent u siebie zauważy. Funkcje te mają na celu pomóc użytkownikowi śledzić swoje ogólne samopoczucie i nadzorować postępy leczenia, aby uzyskać lepszą świadomość o swoim zdrowiu.

Wszystkie dane są gromadzone w „dzienniku zdrowia” pacjenta i przedstwione w przejrzystej i łatwej do zrozumienia formie. MyTherapy umożliwia także pacjentowi pobrać swoje wyniki w postaci raportu pdf do wydruku i dyskusji z lekarzem. Raport ten dostarcza lekarzowi informacje o stanie zdrowia pacjenta pomiędzy wizytami, jego zaangażowaniu w stosowaniu się do zaleceń i w krótkim czasie zidentyfikować punkty terapii wymagające większej uwagi lub modyfikacji.

Funkcja „zespół” umożliwia udostępnianie danych i wyników wybranym członkom rodziny, znajomym a nawet lekarzowi. Dzięki temu możemy dostać od nich dodatkowe przypomnienia i motywację do kontynuowania terapii według zaleceń lekarza, aby zachować zdrowie na dłużej.

Już ponad 500 000 użytkowników korzysta z pomocy MyTherapy do osiągnięcia lepszych wyników zdrowotnych, a aplikacja jest przetłumaczona na ponad 20 wersji językowych i jest dostępna do pobrania całkowicie za darmo w GooglePlay i AppStore, bez reklam czy dodatkowych opłat.

Więcej informacji o działaniu MyTherapy można znaleźć na stronie internetowej aplikacji.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj