Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Njusy

Możliwe zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Sztuczna inteligencja na dobre już zadomowiła się w świecie biznesu. To, co kiedyś wydawało się sciene-fiction, obecnie przybiera postać narzędzi usprawniających procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Czy technologie SI są powszechnie stosowane w organizacjach? Tak, czego dowodem są poniżej opisane zastosowania.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w e-marketingu

Zacznijmy od obszaru, w którym technologie oparte na sztucznej inteligencji są stosowane już od kilku lat i bez których zdaniem ekspertów, ciężko byłoby nadążyć z trendami i łączyć efektywność biznesu z rosnącymi potrzebami klientów. Mowa tutaj o marketingu internetowym i zdalnej obsłudze klienta.

Już dzisiaj zaawansowane aplikacje bazujące na uczeniu maszynowym są w stanie samodzielnie, na podstawie ogromnych zbiorów danych pozyskanych z social mediów zoptymalizować naszą kampanię marketingową, poprzez oferowanie produktów i reklam jedynie tym klientom, którzy faktycznie, na podstawie swojej aktywności wykazali zainteresowanie lub potrzebę realizacją takich zakupów. SI zaproponuje im ofertę naszego sklepu, przypomni o nas, wysyłając maila, czy nawet proponując rabat, a następnie przeprowadzi klienta przez całą ścieżkę zakupową, a następnie dostarczy nam pełen raport, który umożliwi analizę zachowań konsumentów. To jednak tylko kwestia sprzedaży. Coraz większa liczba klientów ceni sobie szybki kontakt z przedsiębiorstwem. Chatboty, oparte o technologię sztucznej inteligencji w dużej mierze zagarnęły dla siebie rynek bezpośredniej obsługi, wykonując cały proces w sposób tani, obiektywny i skuteczny.

Sztuczna inteligencja w działach HR największych firm

Każda duża firma, zatrudniająca setki, a być może nawet tysiące pracowników doskonale zdaje sobie sprawę z kosztów, jakie pochłania pełen proces rekrutacyjny, szczególnie gdy jest on prowadzony na wiele stanowisk równolegle. Branża nowoczesnych technologii, z innowacyjną sztuczną inteligencją już teraz jest w stanie odciążyć rekruterów i pracowników działu kadr z kolejnych godzin spędzonych na rozmowach, które tak naprawdę nigdy nie powinny się odbyć, czy to ze względu na niskie kompetencje kandydata, czy niedopasowanie do konkretnego stanowiska.

Oprogramowanie dla HR od momentu uzyskania CV kandydata jest w stanie samodzielnie przefiltrować jedynie te aplikacje, które spełniają podstawowe wymogi. Idąc o krok dalej, to właśnie sztuczna inteligencja może przeprowadzić pierwszy, wstępny etap rekrutacji oparty na case study czy teście umiejętności. Dzięki takiemu usprawnieniu realny proces rekrutacyjny obsługiwany przez pracowników zacząłby się dopiero w momencie, gdy o stanowisko rywalizowaliby jedynie kompetentni i pasujący do profilu kandydaci.

Cyberbezpieczeństwo – SI chroni przed atakami hakerów

Obszar cyberbezpieczeństwa to zdaniem ekspertów branży IT dziedzina, która ma przed sobą złote lata. Bezpieczeństwo organizacji w sieci nabiera ogromnego znaczenia, a fakt, iż coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, stanowi źródło specjalnego podejścia do kwestii robotyzacji procesów związanych z cyberbezpieczeństwem.

Sztuczna inteligencja, za pomocą dedykowanych algorytmów jest w stanie w szybki i skuteczny sposób zidentyfikować, w całym szerokim strumieniu danych odstępstwa, które noszą znamiona ataku DDoS, czy innych popularnych form przestępstw w sieci. Cyberbezpieczeństwo powinno być traktowane ze szczególną pieczołowitością w branży bankowej, i to właśnie tam rozwijane są najbardziej zaawansowane technologie oparte na SI, które są w stanie zapobiec oszustwom, weryfikować wiarygodność realizowanych przez klientów transakcji na podstawie ich historii rachunku i ostatnich zarejestrowanych lokalizacji. Już teraz praktycznie wszystkie komercyjne banki na rynku korzystają z takich rozwiązań, które przede wszystkim chronią klientów przed bolesnym ryzykiem utraty swoich oszczędności.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj