Firma Dell zapowiedziała nowy, dość nietypowy monitor. Czym wyróżniać ma się U2913WM? Sporym, 29-calowym ekranem, który w dodatku wyświetlać będzie obraz w niemal kinowym formacie 21:9.

Dell UltraSharp U2913WM to monitor, nad którym aktualnie pracuje amerykański producent i który wyróżniać ma się swoimi parametrami. Bez wątpienia propozycja ta jest bardzo interesująca, choć proponowany format bez wątpienia znajdzie równie wielu wrogów, co entuzjastów.

O jakim formacie mowa? Niemal kinowym. Nietypowy i bardzo duży ekran o przekątnej 29 cali, wyświetlać będzie bowiem obraz w rozdzielczości 2560×1080 pikseli (format 21:9).

Pozostałe elementy dość okrojonej na ten moment specyfikacji pozwalają żywić nadzieję, że firma Dell nie zawiedzie potencjalnych nabywców. Mamy bowiem jasność na poziomie 300 cd/m2 i czas reakcji równy 5 ms. Dzięki zastosowaniu panelu IPS możliwe mają być natomiast kąty widzenia – 178 stopni w pionie i poziomie.

Całości dopełnia szeroka gama wejść, dzięki czemu monitor powinien odpowiadać większości spośród naszych urządzeń. Będzie VGA, DVI, DisplayPort oraz oczywiście HDMI. Do tego – port USB, dodatkowo zwiększający funkcjonalność U2913WM.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj