Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Poradniki

Monitor 49 cali – dla kogo to dobry wybór?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Monitor do komputera to dla wielu z nas podstawowe narzędzie do pracy i rozrywki. Wybierając odpowiedni model dla siebie, warto zwrócić uwagę na wiele kwestii – częstotliwość odświeżania, kształt ekranu, czy jego rozmiar. Dzisiaj nieco szerzej przyjrzymy się temu ostatniemu parametrowi: dla kogo największe monitory mogą się okazać najlepszym wyborem?

Monitor 49 cali – jeszcze monitor czy już telewizor?

Monitor 49 cali to prawdziwe monstrum, jeśli chodzi o rozmiar. Wiele osób może zastanawiać się, czy taki monitor można jeszcze traktować w kategoriach ekranu monitora, który jest nieodzownym elementem każdego stacjonarnego PC, czy powinniśmy już na niego patrzeć bardziej jak na telewizor. Nie jest to zbyt dobry trop, gdyż występuje jedna zasadnicza różnica pomiędzy wielkimi monitorami a klasycznymi telewizorami – proporcje ekranu.

Większość telewizorów dostępnych na rynku ma ekran o proporcjach 16:9. To klasyczne proporcje, które świetnie odnajdą się podczas oglądania filmów i seriali, gdyż przecież taki jest główny cel korzystania z telewizora. W przypadku monitora 49 cali proporcje będą się różnić. Przykładem może być marka Samsung i ich model Samsung Odyssey G9 49 cali. Ten monitor oferuje proporcje 32:9, co oznacza, że jego matryca jest wydłużona w poziomie, natomiast jego wysokość jest zbliżona do standardowego monitora. Takie rozwiązanie pozwala mu na świetne odnajdywanie się w wielu rodzajach prac przy komputerze czy graniu w gry, jednak jeśli naszym głównym celem jest oglądanie filmów, można zastanowić się nad wyborem ekranu o innych proporcjach.

Gry wideo na monitorze 49 cali

Jednym z najlepszych zastosowań tak nietypowego monitora z całą pewnością będą gry komputerowe. Wydłużony w poziomie ekran sprawi, że każda nasza podróż do wirtualnego świata będzie obfitowała w niezwykłe postrzeganie szczegółów oraz znacznie szersze kąty widzenia.

Dzięki nietypowym proporcjom będziemy mogli zobaczyć większy wycinek wygenerowanego świata gry, co w niektórych tytułach może się okazać wręcz niezastąpione. Przykładem mogą być tutaj gry FPS, w których będziemy mogli dostrzec przeciwnika w miejscu niedostępnym dla klasycznego monitora.

Monitor 49 cali i praca biurowa

Chociaż rozrywka jest bardzo istotna, to nie można zapominać o innym zastosowaniu monitora, czyli pracy. W tym zakresie monitor 49 cali również może się okazać świetnym rozwiązaniem  i ułatwić nam wiele codziennych czynności. Taką przekątną ekranu z całą pewnością docenią graficy, gdyż pozwoli im ona na pracę na wielu plikach jednocześnie bez konieczności podłączania dodatkowego monitora. Takie rozwiązanie docenią także osoby, które montują filmy – znacznym ułatwieniem będzie tutaj wygodny dostęp do całej linii czasu w programie do montażu.

Chociaż monitor 49 cali świetnie odnajdzie się w branży kreatywnej, to osoby pracujące z plikami tekstu czy arkuszami kalkulacyjnymi także mogą go docenić. Wszystko za sprawą ogromnej pojemności takiego ekranu, który z łatwością pomieści kilka otwartych okien w jakimkolwiek programie.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj