Codziennie producenci oferują nowe produkty, codziennie o nich informujemy na łamach highlab.pl. Od dawna nic ciekawe nie działo się w segmencie tabletów, aż do zeszłego tygodnia, kiedy firma Modecom zaoferowała tablet FreeTab 1002.

Modecom FreeTAB 1002

Sam tablet niczym nadzwyczajnym nie jest. W jego środku znajdziemy procesor AllWinner A31S, ARM Cortex-A7 o taktowaniu zegara 1.0 GHz (jest to model czterordzeniowy), a 10.1 calowy ekran tabletu pracuje w rozdzielczości HD.

Natomiast nad wyświetlaniem grafiki dba układ PowerVR SGX544 MP2, a wszystko wspierane jest przez 1 GB pamięci RAM typu DDR3. Niestety zabrakło tutaj wbudowanego modemu 3G, jednak bez przeszkód możemy do podłączyć dzięki zastosowaniu gniazda USB (OTG), oczywiście tablet posiada WiFi.

FreeTAB 1002 IPS

To co jednak wzbudziło mój zachwyt w tablecie MODECOM FreeTAB 1002 to obecność wyspowej klawiatury komunikującej się z tabletem poprzez Bluetooth. Oczywiście były wcześniej podobne konstrukcje, mamy przecież choćby Asus Transformer, który zachowuje się bardzo podobnie.

Warto jednak zauważyć, że wspomniany tablet firmy Modecom wydawany jest w dwóch wersjach, jednak z pamięcią 16 GB, a druga z pamięcią  8 GB. Cena wersji z mniejszą pojemnością wraz z klawiaturą w zestawie wynosi 849 złotych. Jest to znacznie mniej od wspomnianego produktu marki Asus.

Możemy tutaj zainstalować nawet system Ubuntu dla Androida, ponieważ jego wymagania to jedynie 512 MB RAM oraz procesor 1 GHz. Mimo wszystko nie wszystkie aplikacje mogą nam pójść, ale te od zarządzania danymi powinny sprawiać się dobrze. Innymi słowy nie można, nie spróbować zrobić z tego tabletu przenośnego, małego biura w cenie do 1000 złotych.

Na zakończenie o MODECOM FreeTAB 1002

Na koniec warto zauważyć, że jest to ciekawy produkt i na pewno warto wziąć go pod uwagę wybierając tablet dla siebie, tym bardziej, że nie codziennie producent sprzedaje swój tablet z wyspową klawiaturą w zestawie.

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj