Intel planuje wprowadzić na rynek serię 2,5 calowych dysków SSD o nazwie 525 oraz niewielkich rozmiarach. Dzięki Amerykańskiemu serwisowi VR-Zone możemy zobaczyć jak dysk  wypada w pierwszych przedpremierowych testach.

SSD 525 to dysk z interfejsem 6 Gb/s który został wykony w procesie technologicznym 20nm  i posiada kontroler LSI SandForce SF-2281.Urządzenie poddano kilku testom a jednym z nich był ten przeprowadzony programem Anvil Storage Utilities.Pierwszy test w tym programie to Compressible i uzyskał w nim 504 Mb/s (Odczyt) oraz  468 Mb/s (Zapis) .W drugim teście Incompressible wyniki wyglądają następująco  463 Mb/s (Odczyt) i 240 Mb/s (Zapis). Podsumowują testy wszystkich benchmarków (programów) dysk może uzyskać maksymalną prędkość zapisu na poziomie 515 Mb/s a odczyt 545 Mb/s. Produkt ma się pojawić na początku przyszłego roku i będzie dostępny w wersjach pojemnościowych 30, 160, 180, 240 GB a ich ceny to 75, 170, 240 oraz 300 Euro. Poniżej zrzuty ekranu z testów .                                                                                                           

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj