Na początku wakacji swoją premier ę miał Geofrce GTX 650 w wersji referencyjnej potrzebował dodatkowej mocy poprzez gniazdo 6-pin aż do teraz kiedy to firma Asus wypuszcza własną wersję tej karty.

Dodatkowe zasilanie nie jest potrzebne, karta pobiera energię wyłącznie poprzez gniazdo PCI-E. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób nie mający dodatkowego źródła zasilania a chcących mieć kartę na tyle mocną by uciągnęła godnie wszystkie nowe tytuły. Producent pokusił się o wykorzystanie sprawdzonego własnego chłodzenia stosowanego do mid-endów. Od strony technicznej posiada 1GB lub 2GB pamięci Vram z szyną danych  128-bit kartę wspomagają pamięci DDR5. Efektywne taktowanie pamięci to 5000Mhz a rdzenia 1071Mhz zaś ilość procesorów strumieniowych to 384. Cena wersji  1GB/128bit DDR5 to 92 euro a wersja 2GB/128bit DDR5 to koszt około 110 euro.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj