Dyski i pamięci przenośne

Karta microSD pomieści 400 GB danych!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas tegorocznych targów technologicznych IFA 2017 SanDisk zaprezentował swoje najnowsze dziecko – kartę microSD o pojemności 400 GB! Fotografowie powinni być bardzo zadowoleni.

W sumie nie tylko fotograf będzie zadowolony. Każdy posiadacz smartfonu który ma możliwość rozszerzenia pojemności poprzez kartę microSD będzie też zadowolony. Dlaczego? Bo robienie zdjęć, kręcenie czy ściąganie filmów a nawet pobieranie aplikacji zajmuje mnóstwo miejsca! A może kamerka sportowa? W przypadku tej ostatniej, to nie wiem czy wystarczy baterii by zapchać całą kartę :).

Dlatego wraz z większość ilością bajerów w telefonach czy tabletach powoduje, że z automatu będziemy potrzebowali dużo miejsca. Więc nic dziwnego, że branża producentów kart microSD zaciera ręce.

Podczas targów IFA 2017 SanDisk pozamiatał konkurencję i zaprezentował największą kartę microSD o pojemności 400 GB! Wyobrażacie sobie trzymać tyle danych na palcu?

Jeżeli dalej nie możesz sobie tego wyobrazić, to na palcu mógłbyś trzymać:

  • Około 200 tys. 12-megapikselowych zdjęć (iPhone 7 robi takie zdjęcia o pojemności około 2 MB)
  • Około 100 tys. mp3 (średnia wielkość to około 4 MB)
  • Około 88 filmów w Full HD (jeżeli przyjmiemy, że taki film waży 4.5 GB)

Liczby robią wrażenie.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że karta będzie odczytywała dane z prędkością do 100MB/s. Zapis będzie troszkę wolniejszy.

Cena SanDisk microSD 400 GB?

Karta ma kosztować 249 dolarów. Czyli będzie to niecałe 900 zł. Dla profesjonalistów będzie to cena do rozważenia. Z kolei dla mnie, będzie to większy wydatek. A czy będzie się opłacał i będzie wartościowy to już inna kwestia. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

komentarze 4

  1. Niesamowite! I pomyśleć, że jeszcze rok temu wrażenie robiły karty o pojemności 50-100 GB!

  2. Wydaje mi się, że smartfonów będzia miało problem z obsługą kart powyżej 256GB

    • W sumie możesz mieć rację. Nie wszystkie będą w stanie obsłużyć tak dużej karty…

Skomentuj