Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne

Matura 2019: jak oblać maturę? Wrzuć zdjęcie z pytaniem od Internetu razem ze swoim numerem PESEL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiedziałem, że nowe technologie mają negatywny wpływ na niektórych uczniów czy też mniejsze dzieci. Ale nie sądziłem, że taki zły wpływ ma na dorosłych ludzi – maturzystów. Jest to idealna sytuacja pokazująca jak nowa technologia może przyczynić się oblania matury 2019.

Na serwisie brain.ly pojawiło się pytanie o pomoc w rozwiązaniu zadania maturalnego 2019 z języka polskiego. Nie było by w tym nic niezwykłego gdyby nie jeden, drobny szczegół. Maturzysta (sądząc po profilu w serwisie) opublikował swój numer PESEL!

W internecie już ta osoba stałą się przedmiotem drwin, bo po pierwsze — jak można próbować szukać pomocy podczas matury 2019 w internecie, a po drugie — jak można tak łatwo się „podać na tacy” poprzez publikację swojego, unikalnego numeru PESEL.

Matura 2019 - prośba o pomoc w rozwiązaniu matury w serwisie brain.ly
Matura 2019 – prośba o pomoc w rozwiązaniu matury w serwisie brain.ly

Witajcie w XXI w. gdzie ściąga się na maturze już w Internecie.

Zastanawiam się teraz jak szybko uda się namierzyć pechowego abiturienta i czy jego egzamin z języka polskiego zostanie uznany za nieważny.

Wgrane zdjęcie nie posiada danych EXIF – zostały usunięte na skutek kompresji przez wspomniany serwis. Gdyby tak się nie stało, była by szansa na odczytanie współrzędnych GPS miejsca w którym zostało wykonane zdjęcie. Okazuje się, że można spróbować wpisać numer arkusza egzaminacyjnego w Google i w wynikach wyszukiwania pojawi się prawdopodobne miejsce w którym odbywała się matura.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Polski system edukacji jest pełen debilizmów np. pisanie egzaminu przez 3 godziny z 3 lat nauki albo nawet więcej, więc trzeba sobie jakoś radzić. Mam nadzieję, że gościowi nic się przez tez screen nie stanie 😉

Skomentuj