Ciekawostki technologiczne Technologie w bankowości Zdrowie

Mastercard i Visa mówią TAK dla płatności zbliżeniowych kartą do 100 zł bez PIN-u

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdy pisałem półtora roku temu o nowym limicie na płatności zbliżeniowe bez PIN-u, to chyba nikt nie spodział się tak dynamicznego rozwoju przypadku. Wszystko przez epidemię koronawirusa COVID-19.

Mastercard jest na „tak”

Dzisiaj biuro prasowe Mastercarda poinformowało, że od 20 marca będzie nowy limit płatności zbliżeniowych tą kartą. Będzie on wynosił 100 zł.

Już od północy 20 marca 2020 roku posiadacze kart Mastercard będą mogli płacić zbliżeniowo bez konieczności wprowadzania kodu PIN do 100 złotych wszędzie tam na terenie Polski, gdzie terminale POS zostaną odpowiednio zaktualizowane do akceptowania podwyższonego limitu.

Zobacz również:

Visa również jest na „tak”

Z kolei biuro prasowe Visa dosłownie przed chwilą podesłało informację, że też wprowadzi nowy limit.

W odpowiedzi na oczekiwania regulatora, handlowców i konsumentów, 19 marca 2020 r. obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u (50 zł), zostanie podniesiony do wysokości 100 zł. Użytkownicy kart Visa mogą skontaktować się ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, kiedy będą mogli korzystać z podwyższonego limitu.

Czytaj także: Visa Oferty – program lojalnościowy, w którym dostajesz zwrot pieniędzy za zakupy (od razu)

Nowy limit płatności zbliżeniowych zostaje wprowadzony szybciej przez aktualną sytuację na świecie – koronawirusa.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że organizacje finansowe potrafią mówić jednym głosem i sprawnie wprowadzać nowe regulacje. Szczególnie jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że wpisywanie PIN-u w terminalu płatniczym może potencjalnie nas zarazić. Nie wiemy tak naprawdę kto przed nami dotykał terminala.

Cała ta zmiana musiała również dostać zielone światło od Narodowego Banku Polskiego.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj