Nie tak dawno Lenovo wypuściło kolejną odsłonę swojego flagowego laptopa 2 w 1 – tym razem w wersji 920. Wystarczy jeden rzut okiem, aby zauważyć, że sprzęt został stworzony z myślą o wymagających odbiorcach. I jest mocno designerski. Mocno.

Designerskie zawiasy 360 stopni

Najbardziej rozpoznawalna część Yogi to wysokiej jakości, designerskie zawiasy, które wyglądem przypominają bransoletę od zegarka (oczywiście tego z wyższej półki). To dzięki nim laptopa można zamienić m.in w tablet albo wykorzystać go na dwa inne sposoby – w trybie namiotu i prezentacji. Lenovo zapewnia, że zawias jest bardzo wytrzymały oraz pozwala na płynne ruchy.

Zawiasy bransoletowe w Lenovo Yoga 920
Zawiasy bransoletowe w Lenovo Yoga 920

4 tryby pracy

Yoga 920 – laptop konwertowalny – w sumie oferuje aż 4 tryby pracy. Są to tryb klasycznego laptopa, tabletu, namiotu oraz podstawki. A wszystko to dzięki unikalnym, designerskim zawiasom. Jeżeli nie wiesz, jak wykorzystać tryb namiotu, to podpowiem, że sprawdzi się idealnie, kiedy chcesz odbyć rozmowę wideo np. przez Skype.

Stworzony przez designerów

Co ciekawe, design emitowanej edycji laptopa Yoga 920 w wersji Vibes jest efektem konkursu, w którym udział wzięło 130 studentów prestiżowej, włoskiej szkoły Istituto Europeo di Design. Ostatecznie wygrał projekt Louisa Aymonoda pt. „Vibes of Elegance”.

Nagodzona wersja Yogi Vibes
Limitowana edycja Yogi 920 Vibes

[…] oddaje on dynamikę urządzeń Yoga przez prostotę i subtelność […]

Brian Leonard, Dyrektor Wykonawczy Wzornictwa Przemysłowego Lenovo

Można więc powiedzieć, że Yoga 920 to swego rodzaju dzieło sztuki. Do tego jest super cienki (13.95 mm grubości), zaś jego konstrukcja została stworzona z polerowanego aluminium CNC. Waży tylko 1,37 kg. Wygląda naprawdę efektownie, co można zobaczyć choćby tutaj.

Niezwykły rysik

Lenovo Yoga 920 jest wyposażony w rysik. Dlaczego niezwykły? Wyróżnia go bardzo duża wrażliwość na nacisk. Według producenta reaguje aż na 4096 poziomów nacisku. Dlatego może być z powodzeniem wykorzystywany przez bardziej kreatywnych odbiorców, takich jak graficy czy projektanci, którzy będą chcieli stworzyć szybki szkic swojego pomysłu. Dzięki różnym poziomom nacisków, rysunki na ekranie Yogi 920 wyglądają bardzo realistycznie – tak, jakbyś rysował ołówkiem na papierze. To spora zaleta w laptopie konwertowalnym. Idziesz do klienta i od razu możesz nanosić poprawki na projekt (grafiki, mieszkania, itp.).

Rysik Yoga 920
Rysik w Yoga 920

Asystent głosowy

Lenovo chwali się wsparciem Cortany (to taka Alexa na Windowsa), która potrafi rozpoznać głos w trybie gotowości, z odległości aż do 4 metrów. Dzięki temu asystentowi głosowemu można znacznie ułatwić sobie życie np. dyktować treść maili, czy zarządzać playlistą.

Długi czas pracy baterii

Producent chwali się, że dzięki zastosowaniu niskonapięciowego procesora (pełna specyfikacja techniczna tutaj) udało się znacznie wydłużyć czas pracy na baterii. W przypadku wersji z ekranem 4K można pracować do 10,8 godziny, zaś w wersji z ekranem Full HD nawet do 15,5 godziny. Dla osób, które są w ciągłym ruchu, praca w czasie podróży, bez gniazda nie będzie już problemem.

Przestrzenny dźwięk

Jeżeli cenisz sobie dobrą jakość muzyki, to będziesz zadowolony. Dzięki technologii Dolby® Atmos można doświadczyć, czym w rzeczywistości jest przestrzeń dźwiękowa 3D. Podczas słuchania muzyki przez słuchawki, dźwięki płynną ze wszystkich kierunków.

Specyfikacja Yogi 920

Skoro już znamy najważniejsze cechy tego laptopa 2 w 1, to przyjrzyjmy się jego konfiguracjach i specyfikacji technicznej. W najwyższej konfiguracji znajdziesz procesor 8. Generacji Intel® Core™ i7. Rozdzielczość ekranu dostępna w dwóch wariantach 13,9″ IPS UHD (3840 x 2160) oraz 13,9″ IPS FHD (1920 x 1080). RAM można rozbudować do 16 GB. Lenovo Yoga 920 wyposażona jest w dwa głośniki JBL oraz czytnik linii papilarnych z funkcją Windows Hello.

Pojemność dysku również jest konfigurowalna do 1 TB. Yoga 920 jest dostępny w 3 wydaniach kolorystycznych – platynowym, brązowym i miedzianym. Ale na tym nie koniec, bo dla prawdziwych koneserów jest również dostępna wersja Vibes. Dokładnie ta sama, która została nagrodzona na targach IFA w ubiegłym roku.

Podsumowanie, czyli u kogo sprawdzi się ten sprzęt?

Jeżeli zdarza Ci się, że często:

  • piszesz – więc potrzebujesz wygodnej klawiatury,
  • tworzysz grafikę/muzykę/wideo – więc potrzebujesz wysokiej jakości ekranu o wysokiej rozdzielczości oraz dużej mocy obliczeniowej,
  • dużo podróżujesz – więc sprzęt musi wytrzymać długo na baterii,
  • lubisz dobry design,

to nowy Lenovo Yoga 920 może być dobrą inwestycją.