Poradniki

Laptop poleasingowy – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szereg możliwości, jakie stawia przed nami technologia sprawia, że niejednokrotnie już sam wybór komputera nas przerasta. Do tego dochodzą ceny nowego sprzętu, które potrafią być nieprzeciętnie wysokie i świadomość, że za markę się płaci. Warto zadać sobie również pytanie, czy wymóg nowości jest konieczny? Istnieje przekonanie, że używane jest gorsze, ale nic bardziej mylnego. Dla osób z mniejszym budżetem, którym zależy na wydajności i wytrzymałości sprzętu, alternatywą może być laptop poleasingowy.

Czym jest laptop poleasingowy?

Leasing to forma popularna wśród firm, dla których tworzone są wręcz niezniszczalne komputery, zapewniające: prestiż, komfort pracy i bezpieczeństwo. Niestety, wartość takiego sprzętu pozostaje daleko poza zasięgiem domowego użytkownika. Te solidne i niezawodne sprzęty, często z linii biznesowej, po okresie 6 miesięcy do 2 lat trafiają na rynek powtórnej sprzedaży. Wtedy pojawi się świetna okazja, by kupić laptop poleasingowy z naprawdę dobrymi parametrami technicznymi.

Czytaj także:  Laptopy poleasingowe – czy warto kupić? Wady i zalety

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa poleasingowego?

Po pierwsze, nieważne jak bardzo byłby porysowany taki laptop, to wciąż będzie modelem klasy biznesowej, który przeznaczony był do prac biurowych globalnych firm. Sprzęt biznesowy kosztuje często 7-8 tysięcy, czasem więcej, a cena jest proporcjonalna do jego dużej funkcjonalności – w ofercie poleasingowej kupimy go za 15-20% jego wartości. Niska cena to zatem ewidentna zaleta takiego sprzętu.

Często zdarza się tak, że korporacja kupuje więcej sprzętów i nie rozpakowuje niektórych z nich, więc na rynku laptopów poleasingowy możemy trafić w ten sposób na klasę jakości A+ w bardzo dobrej cenie.

Drugim punktem wartym zwrócenia uwagi jest wytrzymałość i długi okres żywotności. Laptop poleasingowy jest odporny na wstrząsy, uderzenia mechaniczne i zalanie cieczą. Korporacje używają laptopów przez lata, dlatego komponenty do nich i baterie dostępne są na rynku nawet wiele lat po zakończeniu produkcji, zachowując rozsądną cenę. Możemy być więc spokojni, że sprzęt posłuży nam przez długie lata. Dla porównania, laptopy do użytku domowego w większości przypadków mają wbudowane baterie, bez możliwości wymiany i po czasie ulegają zniszczeniu.

Kolejna zaleta to parametry techniczne. Laptopy, które mają ponad rok, mogą nie być najwyższej generacji, jednak z pewnością przewyższają aktualnie sprzedawany sprzęt marketowy, który jest produkowany z najtańszych komponentów.

Nie można zapomnieć o tym, że sprzęt poleasingowy jest konserwowany i poddawany regeneracji. Oznacza to, że przed powtórnym wejściem na rynek przechodzi on kompletny proces konserwacji, a sprzedawca daje gwarancję na niezawodność produktu. Tak sposobem, kupując laptop poleasingowy, nie musimy się martwić przeglądem technicznym i serwisem.

Na koniec warto wspomnieć, że jeżeli trafi nam się laptop poleasingowy z linii biznesowej, może być on dodatkowo wyposażony w czytnik linii papilarnych, który zapewnia bezpieczeństwo biometryczne. Dzięki tej dodatkowej funkcjonalności można logować się do systemu, używając wyłącznie odcisku palca.

A jakie są wady?

Przede wszystkim widoczne ślady użytkowania: przetarcia, drobne zarysowania. Trzeba również pamiętać, że laptop poleasingowy nie nadaje się do grania ze względu na brak szybkiej karty graficznej. W sprzęcie poleasingowym wydajność akumulatora będzie też znacznie niższa niż w przypadku nowej baterii, więc warto liczyć się z jej wymianą i zorientować cenowo.

Pamiętaj, nie starsze niż 5 lat

Jeśli już podejmiemy decyzje o zakupie, pamiętajmy o jednej kwesti. Starajmy się nie wybierać komputerów starszych niż 5 lat. Dlaczego? W skrócie chodzi o unijną dyrektywę, która zakazuje w przemyśle elektronicznym użycia ołowiu, co przekłada się na trwałość sprzętu.

Laptop poleasingowy – warto spróbować

W świetle wszystkich zalet i wad zakup laptopa poleasingowego wydaje się być rozsądnym pomysłem, o ile zależy nam na wytrzymałości. Używany sprzęt jest nie tylko tani, ale też ekologiczny. Jak to możliwe? Do produkcji nowego sprzętu wykorzystuje się tony surowców, a w samym procesie powstają setki kilogramów dwutlenku węgla. Wybierając laptopy poleasingowe, wspierasz recykling. Jeśli zdecydujesz się na naszą firmę, musisz wiedzieć, że stawiamy tylko na sprawdzone rozwiązania, dlatego w ofercie są tylko produkty, które mają dobrą opinię i potrafią służyć przez bardzo długi czas bez usterek. A jeśli już coś się przydarzy… Nie martw się, dostaniesz 12 miesięczną gwarancję na za zakupiony laptop.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

komentarze 4

  1. rozważałem zakup poleasingowego sprzętu, ale okazało się, że dołożenie kilku stówek więcej i mam nową bestię z lepszymi bebechami. Zależy kto czego szuka. Jeżeli miałby być to sprzęt do biura etc., to why not. Jeżeli np. do grafiki – trzeba poważnie rozważyć taki zakup.

  2. „Sprzęt biznesowy kosztuje często 7-8 tysięcy, czasem więcej, a cena jest proporcjonalna do jego dużej funkcjonalności – w ofercie poleasingowej kupimy go za 15-20% jego wartości.”
    Dlaczego nie znalazłem oferty Maca ? ….

  3. Planuje kupno nowego laptopa i po tym artykule chyba rozważę poleasingowy. Bardzo pomocny artykuł, dzięki 🙂

  4. Zakup komputera poleasingowego to bardzo dobra opcja, szczególnie wtedy kiedy zależy nam na sprzęcie wysokiej jakości, a nasz budżet jest ograniczony. Żeby transakcja była bezpieczna a sprzęt sprawdzony, warto szukać ofert na aukcjach poleasingowych dużych instytucji finansowych, np. EFL czy Pekao.

Skomentuj