Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Laptopy Poradniki

Laptop do domu – kilka praktycznych wskazówek jak go wybrać

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wybór komputera przenośnego do domu wbrew pozorom nie jest prosty, zwłaszcza gdy będzie miał on kilku użytkowników. Dorośli korzystają zazwyczaj z innych jego funkcji niż dzieci, dlatego wybór nie jest łatwy. Poza tym nasuwa się jeszcze jedno pytanie czy inwestować w komputer przenośny do domu więcej niż 2,5- 3 tys zł?

Kiedy taka inwestycja się opłaca, a kiedy nie warto przepłacać, bo dobre laptopy nie zawsze są drogie. Zanim wybierzesz się do sklepu, określ potrzeby swoje i pozostałych użytkowników względem przyszłego sprzętu. Wówczas łatwiej będzie sprzedawcy zaoferować konkretny model. Sprzęt taki jak laptop zawsze kupuj u sprawdzonego sprzedawcy.

Podstawowe wyposażenie

Pierwsze pytanie z pewnością jakie padnie w sklepie będzie czy z systemem czy bez? Laptopy bez systemu są tańsze, ale weź pod uwagę koszt, który poniesiesz przy zakupie systemu. Po kolejne czy sam zainstalujesz system? Znaczenie prostszym rozwiązaniem będzie dobry laptop z systemem. Z jego konfiguracją nie będziesz mieć problemu. Sprawdź procesor, od niego zależy wydajność laptopa. Na rynku funkcjonuje dwóch dużych producentów: Intel oraz AMD. Im wyższe oznaczenie i3, i5, AMD 4, AMD 6 itd., tym bardzie wydajny procesor. Co do tego, który procesor jest lepszy toczą się spory od lat, jedno jest pewne procesory z AMD są tańsze, co przekłada się na cenę laptopa. Laptop z procesorem AMD 4 czy i3 spokojnie wystarczy do domowego użytku, gdy komputer służy do sprawdzania poczty, czytania wiadomości, przeglądania stron, oglądania filmów czy słuchania muzyki. Jeśli chodzi o dysk twardy, to 500 GB to standard w dobrych i tanich laptopach.

Kiedy warto zapłacić więcej?

Uwielbiasz grać w wolnym czasie, a może Twój partner bądź dziecko lubi poświęcić od czasu do czasu trochę czasu na gry? Laptop do gier wymaga dobrej karty graficznej. Poza tym laptopy do gier posiadają szereg innych przydatnych funkcji, jak podświetlana klawiatura, specjalne przyciski, ułatwienia i przeważnie mają przekątną 17 cali i więcej. Dobry laptop do gier to wydatek ok 3 tys zł. Nie tylko w takim przypadku warto dopłacić. Zajmujesz się po pracy obróbką zdjęć, a może Twoje dziecko przejawia talenty informatyczne. W dobry laptop warto zainwestować, gdy chcesz rozwijać swoją pasję bądź członka rodziny, wówczas to też idealny pomysł na prezent.

Jakiej marki laptopy są na topie?

Od lat dużą popularnością cieszą się laptopy Dell, bardzo dobrze wyposażone, ale nie należą do najtańszych. Jednak z pewnością nie zawiodą jako komputery domowe, wielozadaniowe. Asus i Toshiba to kolejne popularne w ostatnich latach marki. Wśród nich zarówno tańsze i dobre modele jak i droższe do gier. Godne uwagi są też laptopy Lenovo, porządnie zrobione z mocnym środkiem, w atrakcyjnej cenie.

Jeśli nie potrzebujesz dodatków w postaci stacji dokującej, podświetlanej klawiatury czy wzmocnionej obudowy, to nie kupuj laptopa z nimi, bo to tylko wpływa na wyższy jego koszt.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

komentarze 3

  1. Przymierzam się do zakupu laptopa, jest ich cała masa i mam ogromny problem, który wybrać. W gry nie gram, ale mam sporo ciężkich programów i przy tym właśnie zaczynają sie schody w wyborze :/

  2. Laptop do domu to głównie taki, na którym można pracować, przeglądać strony www, oglądać filmy, kontaktować się ze znajomymi itp. Taki laptop nie potrzebuje stu tysięcy funkcji. Szkoda kasy

  3. Mam Samsunga od pięciu lat, niestety zaczyna się poważnie sypać. Będę polować na Asusa albo Della.

Skomentuj