ibmt61

W poszukiwaniu odpowiedzi na tak postawione pytanie, postanowiłem w pierwszej kolejności skupić się na tańszych modelach. Poszukiwania takie, zaprowadziły mnie na drogę laptopów poleasingowych, dzięki czemu miałem przyjemność przetestować IBM T61 – klasyczny model dobrej i rozpoznawalnej marki (Odpowiednik aktualnego Lenovo)

 

Jak powinien wyglądać laptop do internetu ?

W poszukiwaniu odpowiedzi na tak postawione pytanie, postanowiłem rozpocząć od zebrania odpowiednich informacji, na podstawie niezależnie przeprowadzonych badań, okazuje się, że najlepszy laptop do pracy w internecie powinien charakteryzować się następującymi elementami:

 • powinien być lekki

 • powinien być stosunkowo mały

 • powinien pracować szybko: na potrzeby pracy internetowej

 • powinien mieć czytelny ekran

 • powinien być cichy

 • najlepiej gdyby był wodoszczelny :), odporny na zalania kawą.

 • przede wszystkim powinien być tani

Jak znaleźć idealny model ?

Zadanie nie było łatwe, biorąc pod uwagę całkiem wysokie wymagania użytkowników. Oczywiście nie jest trudno znaleźć idealny model, spełniający powyższe kryteria, jednak ostatni punkt jest pewną barierą. Udało mi się znaleźć laptop, który swoimi parametrami spełnia powyższe oczekiwania, wybór padł na:

 

IBM T61 – tani i wytrzymały laptop do internetu

Laptop bardzo dobrze nadaje się do internetu i pracy biurowej, przez wzgląd na odpowiednie do tego parametry, matrycę 15,4 – możliwa podwyższona rozdzielczość która przyda się do prostej grafiki 2D (na potrzeby internetu.). Ponadto myślę, że model ten doskonale nadaje się do pracy dla przedstawiciela handlowego, z racji na tytanowo magnezową obudowę i ogólną odporność. Poniżej przedstawiam podstawowe jego parametry:

Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor T7500 (4M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB)

RAM: 2GB DDR2, możliwość rozbudowy- zapytaj

HDD: 80GB sata, możliwość rozbudowy- zapytaj (np SSD)

Karta graficzna: nVidia QUADRO 140M

Matryca: Matowa 15,4″,Podwyższona rozdzielczość 1680×1050

Napęd: CDRW/DVD (combo, możliwość zmiany- zapytaj)

Dźwięk: Wbudowana karta wraz z głośnikami, mikrofon

Dodatki: ►ThinkLight (podświetlenie klawiatury) ►Kensighton Lock (blokada notebooka)

System:

Windows XP Professional 32bit
Windows Vista Business 32 lub 64bit
Dopłata do Windows 7: Home Premium 32/64bit+150zł, Professional 32/64bit +300zł

Cena: 649,59 zł netto


Testowany model IBM kupisz w sklepie: http://www.tani-laptop.com/p/5/11/ibm-lenovo-t61-15-4–poleasingowe-notebooki.html – sprawdź.

Podsumowując

Laptop wydaje się ciekawą propozycją dla osób pracujących przy internecie i podstawowej pracy biurowej, ponadto doskonale nadaje się do pracy terenowej z racji na swoją wytrzymałość, obudowę i kanaliki odprowadzające ewentualne zalania. Oczywiście z racji na swoje gabaryty i matrycę 15,4 nie jest zbyt poręczny ale fakt matrycy takiej wielkości traktowałbym raczej jako zaletę, gdyż na typowych netbookach pracuje się bardzo uciążliwie (mały ekran). Myślę, że prezentowany model przypadnie do gustu lub też nie, raczej nie będzie wzbudzał obojętności.

ibmt-61

ibm-t61

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 3

 1. Jakub Reply

  Korzystałem w firmie, na początku swojej działalności. Sprawdzał się bardzo dobrze, nigdy nie miałem problemów. Używałem do prostych prac graficznych i sprawnego poruszania się po internecie + praca na dużych dokumentach tekstowych.

 2. Szukam niedrogiego laptopa, często oglądam filmy – czy ten model byłby dla mnie dobry ?

 3. Rafał z tablety24 Reply

  Model rzeczywiści lekki funkcjonalny idealny dla osób które dużo piszą można spokojnie siąść sobie na ławeczce w parku i oddać się pisaniu bądź serfowaniu w internecie

Skomentuj