Laptopy Poradniki

Laptop 17 cali – czy duży ekran się opłaca?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele laptopów dostępnych w sprzedaży jest wyposażona w duży, 17- calowy ekran. Ale czy warto decydować się na zakup tego rodzaju sprzętu? To pytanie, które powinien zadać sobie każdy przyszły użytkownik komputera. Duży ekran w laptopie zapewnia bowiem wiele korzyści, lecz niektórym osobom może także utrudniać pracę. Ostateczna decyzja o wyborze danego modelu powinna być więc ściśle dopasowana do naszych potrzeb oraz wymagań. Czy duży ekran się opłaca? Dla jakiego użytkownika może być on najlepszym rozwiązaniem?

Laptop gamingowy – duży ekran to podstawa

W przypadku komputerów dla graczy warto zdecydować się na urządzenie o dużej przekątnej ekranu, ponieważ zapewnia to większą precyzję oraz bardziej szczegółowe przedstawienie obrazu. Lepsza grafika to także środowisko bardziej komfortowe dla oczu.

Warto dodać także, że wiele urządzeń tego rodzaju posiada także większą rozdzielczość oraz wyrazistość, co przekłada się na dokładniejsze postrzeganie świata wirtualnego gry. Najlepszym połączeniem dla miłośnika gier jest zachowanie dwóch parametrów w jednym urządzeniu, jest to duża przekątna ekranu oraz wysokiej klasy karta graficzna. Zapewnia ona ostrość oraz wyrazistość grafiki, a wraz z monitorem pogłębia doznania wzrokowe.

Większość komputerów dla graczy jest wyposażona w najnowocześniejsze modele kart graficznych oraz procesorów, takich jak NVIDIA GeForce 3050 Ti czy Intel Core i7-11800H, które zapewniają pracę na wysokim poziomie.

Laptop biznesowy – czy powinien mieć duży ekran?

Komputery z 17-calowym ekranem to nie tylko świetne rozwiązanie dla miłośników gier, ale również idealny pomysł dla każdej osoby, która potrzebuje laptopa do celów zawodowych. Większa rozdzielczość ekranu sprawia, że praca na urządzeniu jest o wiele wygodniejsza niż na mniejszym urządzeniu. Szerszy obraz pozwala na wygodniejsze czytanie oraz zapewnia duży komfort dla oczu. Dodatkową zaletą jest także możliwość wykorzystania sprzętu w celu rozrywki.

Laptopy z dużym ekranem pozwalają bowiem na odtwarzanie multimediów oraz oglądnie filmów w najwyższej jakości prawie tak jak na monitorze telewizora. Warto dodać, że nowoczesne modele komputerów są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak odświeżanie obrazu, matowa matryca czy odtwarzanie grafiki Full HD. Niektóre laptopy zapewniają także dodatkową przestrzeń na ekranie poprzez ograniczenie wielkości ramki oraz poszerzenie przestrzeni wyświetlacza. Jest to bardzo duża wygoda dla każdego użytkownika potrzebującego laptopa do różnych zastosowań na co dzień.

Czy laptop z dużym ekranem to dobry wybór dla każdego?

Laptop 17- cali to rozwiązanie, które wydaje się być idealne dla każdego, jednak czy to prawda? Oczywiście nie każdy użytkownik będzie zadowolony z takiego sprzętu. W przypadku osób, które cenią sobie lekkość oraz poręczność duża przekątna ekranu jest zbędna. Wraz z wielkością wyświetlacza zwiększają się także gabaryty, a często także waga komputera.

Warto dodać jednak, że w sprzedaży można znaleźć wiele laptopów z większym ekranem, które są lekkie i posiadają cienki ekran, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. Decyzja o zakupie powinna być jednak jak najbardziej przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb, dlatego warto podjąć ją samemu zważając na przyszłe przeznaczenie urządzenia.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj