W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Apple, dzięki (a może z powodu?) swoim wojnom patentowym urosło do rangi trolla patentowego. Skoro o tym piszę to pewnie za rogiem czai się kolejna wojenka? Nie tym razem, tym razem Apple i HTC podpisały porozumienie, które kończy wojnę patentową między tymi producentami na co najmniej 10 lat.

Jak dowiadujemy się z oficjalnych informacji, między przedstawicielami korporacji podpisano porozumienie, na mocy którego firmy zobowiązują się nie pozywać siebie nawzajem w sprawach patentowych przez kolejne 10lat. Dodatkowo obaj producenci zobowiązali się wycofać oskarżenia jakie dotychczas złożono w sądzie. Na dodatek umowa obejmie również wszystkie przyszłe patenty zarejestrowane w czasie jej trwania.

Co zatem skłoniło firmy do podpisania takiego porozumienia? Nie wiadomo, ale jest to co najmniej podejrzane. Nie sądzę, by Apple tak szybko zmieniło swoją politykę, a HTC też musi mieć jakiegoś asa w rękawie.

Niektórzy twierdzą, że to część ataku Apple na Samsunga, a jeszcze inni doszukują się marginalizacji HTC, jako niegroźnego konkurenta. Jak jest naprawdę, tego nie wiem, ale w moim zdaniem takie zabiegi nie są przypadkowe i z pewnością są częścią większego planu.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj