Z przyjemnością chciałbym Wam dzisiaj oznajmić, że koniec świata nie nastąpił. Zgodnie z zapowiedziami Majów wczoraj zakończyła się długa rachuba czasu, jednak nie wiązało się z to z końcem świata, którego doszukiwali się twórcy spiskowych teorii dziejów. Ale 21/12/2000 nie był jedyną datą wskazywaną w ostatnich latach jako koniec świata.

Jedną z ciekawszych dat w ostatnim czasie był Nowy Rok roku 2000. Słynny bug milenijny miał przynieść apokalipsę, poprzez chaos spowodowany błędną interpretacją skróconego zapisu daty przez komputery. Straszono wówczas, że przestaną działać elektrownie, a komputery przestaną działać.

Jak teraz wiemy, komputery nie przestały działać, a elektrownie nie stanęły. Nie oznacza to jednak, że problem z datą ustawioną w komputerze nie może się zdarzyć. Przykładem tego może być problem roku 2038, który wydaje się być znacznie groźniejszy niż ten z roku 2000. Wówczas ma się „skończyć czas” w unikowym zegarze, który jest zapisany 32bitowo. Ten problem może spowodować problemy banków i ważnych instytucji, a tym samym przynieść chaos.

Na razie jednak nie grozi nam ten błąd, ponieważ według najnowszych teorii zabiją nas burze słoneczne, które mają wywołać kataklizm 2013 roku 😉

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

1 komentarz

  1. To, że koniec nastąpi nie ulega wątpliwości. Człowiek zrobiła swoje i uruchomił procesy w środowisku już nie odwracalne. Naukowcy są co do tego zgodni. Pytanie tylko kiedy…

Skomentuj