Knoocker to system interaktywnej rozrywki grupowej umożliwiającej użycie piłki jako kontrolera gry. Sposób grania jest prosty: gracz uderza piłką w gry komputerowe wyświetlone przez projektor na planszy. Dzięki nowoczesnej technologii konsola Knoocker wychwytuje błyskawicznie każde uderzenie piłki, reagując tym samym na polecenie gracza. Ultradźwiękowe czujniki znajdujące się w systemie dają możliwość wykrycia zarówno miejsca, jak i siły uderzenia piłki.

Knoocker umożliwia granie dowolną piłką — można odbijać piłkę za pomocą paletki, rzucać piłkami, a nawet je kopać, czy wystrzeliwać z pistoletu. Wielkości piłek również są dowolne — od piłki pingpongowej do footballowej. Warunkiem jest jedynie jej możliwość odbicia od powierzchni. Knoocker stwarza zupełnie nowe możliwości w sterowaniu aplikacjami dźwiękiem, dając możliwość zagrania w interaktywnego squasha czy tenisa. To unikalne połączanie świata
sportu ze światem gier komputerowych wprowadza zupełnie nową jakość w obszar interaktywnej rozrywki i stanowi wielki krok w kierunku aktywizacji fizycznej graczy.

Już dziś zagrać w Knoockera można w nowo powstałym Laboratorium Wyobraźni znajdującym się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie Knoocker znajduje się w specjalnie dla niego przystosowanym pokoju zabaw.

Ruch to zdrowie! Nie dziwnym więc jest, że Knoocker wywołuje duży entuzjazm zarówno u dzieci jak i dorosłych, zyskując coraz większą rzeszę fanów. Pozostaje tylko wstać i włączyć się do gry!”

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj