Laptopy

Jaki laptop do prowadzenia małej firmy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zarządzanie firmą, nawet tą małą, wymaga stałego dostępu do Internetu, programów biurowych lub innego oprogramowania, które wpisuje się w kanony branżowe. Nic dziwnego, że nawet jednoosobowe firmy opierają swoje działanie na komputerach. Dziś nawet sprawy rachunkowości regulowane są elektronicznie. Oznacza to tylko jedno – jeżeli chcemy odnieść sukces prowadząc małą firmę – musimy zainwestować w informatykę, a co za tym idzie – także w komputery.

Dla przedsiębiorców, którzy potrzebują mobilnego centrum zarządzania i komunikacji, poleca się oczywiście laptopy. Przenośne komputery, które są nie tylko wydajne, ale także bardzo wygodne. Tu jednak wkraczamy do prawdziwej dżungli ofert, producentów i modeli laptopów. Trzeba wiedzieć, że nie każdy model laptopa dedykowany jest do pracy – niektóre modele są typowo dla graczy, inne natomiast są swoistymi muzeami, które nie sprawdzą się podczas codziennych biznesowych wojaży. Jaki więc laptop sprawdzi się do zarządzania małą firmą? Mamy pewną propozycję!

Czytaj także:  Laptopy poleasingowe – czy warto kupić? Wady i zalety

IBM Thinkpad T520 – laptop dla przedsiębiorców

Jeżeli szukamy cichego, wydajnego i niezawodnego sprzętu do prowadzenia firmy, komunikacji z pracownikami i obsługi oprogramowania biurowego – IBM Thinkpad T520 sprawdzi się idealnie. Laptop uznawany za tytana niezawodności – bardzo cichy, wydajny i oczywiście bardzo trwały. Zyskał sławę nie tylko dzięki dopracowanemu zestawieniu podzespołów, ale także jakości, którą marka IBM tchnęła w ten model.

Nie jest to typowy laptop tylko do pracy biurowej. IBM Thinkpad T520 to niezawodny sprzęt, który podoła także bardziej wymagającym użytkownikom. Procesor Intel Core i5-2520M bez problemu sprosta oprogramowaniu biurowemu czy też graficznemu. 6 GB RAM DDR3, dysk twardy 500 GB z możliwością dołączenia dodatkowej przestrzeni dyskowej, a do tego Intel HD Graphics 3000. Taka kompozycja zamknięta w trwałej obudowie z matrycą HD 15’6 cala – czego chcieć więcej?

Laptop IBM Thinkpad T520 to inwestycja w granicach 1800 zł. Cena będzie niższa, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na model poleasingowy.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

komentarze 2

  1. Trudno się nie zgodzić. Wolę używanego ThinkPada czy Della niż plastik fantastik z marketu. Do tego odmłodzenie poprzez wymianę dysku klasycznego HDD na SSD – nowe życie starszego laptopa.

  2. Ostatnio kupiłam Lenovo i jestem zachwycona, używam go tylko do prowadzenia firmy, ale świetnie się sprawdza.

Skomentuj