Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Telefony

Jak wybrać smartfon z dobrym aparatem?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Nasze telefony w przeciągu ostatnich kilkunastu lat ewoluowały z urządzeń przeznaczonych typowo do komunikacji do sprzętów, na których można wykonać właściwie wszystko – zrobić dobre zdjęcie, zagrać w grę czy nawet zmontować film. Dla wielu z nas smartfon z dobrym aparatem to bardzo ważna rzecz i nie ma w tym nic dziwnego – każdy docenia wygodę, jaką daje lekki telefon, który zawsze mamy przy sobie. Nie oznacza to, że każdy aparat w telefonie nada się do dobrych ujęć. Jaki smartfon wybrać, jeśli zależy nam na porządnym aparacie?

Smartfon z dobrym aparatem – czyli jaki?

Na samym początku zastanówmy się, co w ogóle oznacza sformułowanie dobry aparat. Aparat w telefonie może mieć różne parametry – rozdzielczość wykonywania zdjęć, przesłonę czy nawet ilość obiektywów. Bardzo ważne w tym kontekście jest to, że nie zawsze najwyższa liczba przy konkretnym parametrze będzie oznaczała, że mamy do czynienia ze smartfonem z dobrym aparatem.

Czym więc powinien cechować się smartfon z dobrym aparatem? Oczywiście świetną jakością zdjęć. Składa się na to nie tylko rozdzielczość wykonywanych fotografii, czyli popularne megapixele, ale także inne parametry aparatów. Weźmy pod uwagę chociażby obiektywy – w nowych smartfonach znajdziemy czasami dużą ilość obiektywów, a każdy z nich jest zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem różnych funkcji, jak choćby zoom czy zdjęcia nocne.

Weźmy także pod uwagę dostępne tryby, jakie oferuje nam aparat w telefonie – im tych trybów jest więcej, tym lepiej dla użytkownika. Dla bardziej zaawansowanych amatorów fotografii ważny będzie też aspekt ręcznego dobierania ustawień do zdjęć. Warto, żeby smartfon, jaki mamy na oku, na to pozwalał, gdyż pozwoli to na pełną kontrolę w kontekście wykonywanych zdjęć.

Jaki smartfon wybrać?

Jeśli zależy nam na smartfonie z dobrym aparatem, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników – jak telefon radzi sobie z wykonywaniem zdjęć w słabym oświetleniu czy na jaki maksymalny zoom może nam pozwolić. Bardzo ciekawą opcją dla każdego miłośnika robienia zdjęć może być nowy smartfon marki Samsung – Galaxy S22 Ultra.

Ten telefon łączy wszystkie najlepszy cechy serii S i serii Note. Znajdziemy w nim dedykowany rysik, duży wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala czy opcję szybkiego ładowania. Jeśli jednak zastanawiamy się, jaki smartfon wybrać do robienia zdjęć, to S22 Ultra także ma sporo do zaoferowania w tym zakresie. Oferuje on nam aż 5 obiektywów, które mogą być przydatne przy zdjęciach nocnych czy mocnych zbliżeniach. Co więcej, pozwala nam on nie tylko na wykonywanie dobrych jakościowo zdjęć, ale także filmów w rozdzielczości aż 8K. Te wszystkie cechy sprawiają, że nowy Samsung to zdecydowanie opcja warta uwagi dla tych, którzy szukają smartfona z dobrym aparatem.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj