Poradniki

Jak samodzielnie i bezpiecznie pozycjonować stronę – 10 kroków

Pinterest LinkedIn Tumblr

W artykule tym przedstawię 10 kroków do skutecznego i bezpiecznego pozycjonowania strony www we własnym zakresie. Dowiesz się jakie działania należy przeprowadzić aby uzyskać zadowalający efekt seo i co za tym idzie zwiększyć ruch na swojej witrynie. Zatem przejdźmy do konkretów by omów zagadnienie: jak samemu i bezpiecznie pozycjonować stronę?

Jak samemu pozycjonować stronę?

Poniżej przedstawiam kilka prostych porad jak to zrobić. Od razu dodać – to będzie bardzo czasochłonne! Nie ma nic za darmo. Można to robić samemu, ale musisz poświęcić na prawdę sporo swojego cennego czasu. Na pewno nie będzie efektów po tygodniu czy po miesiącu.

Publikacja artykułów sponsorowanych

Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zbudowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce są artykuły sponsorowane. Artykuły przeznaczone do pozycjonowania, najczęściej publikowane są na portalach bez promowania ich na stronie głównej. Dzięki temu koszt takiej publikacji może być nieco tańszy (czytaj opłacalny do pozycjonowania) i efektywny.

Marketing szeptany

Głównie mam tu na myśli komentowanie innych blogów i udzielanie się na forach dyskusyjnych. Wypowiadając się na określone tematy mamy szanse stać się specjalistami w branży i jednocześnie pozyskujemy linki nofollow, które są świetną dywersyfikacją linkowania.

Publikacja infografik

Infografiki potrafią wywołać efekt marketingu wirusowego. Dzięki temu nasza podstrona na której jest umieszczona, ma szanse na zdobycie wielu naturalnych linków.

Banery reklamowe

W tym miejscu chciałbym zauważyć, że baner reklamowy który występuje na stronie i linkuje do nas, najczęściej tworzy nam linki typu sitewide. Są to linki, które występują na wielu różnych podstronach. Z punktu widzenia pozycjonowania nie jest to bezpieczne działanie, dlatego też baner taki powinien linkować do nas tylko z jednej podstrony lub strony głównej.

Wymiana barterowa

Z całą pewnością warto wybrać kilku potencjalnych partnerów i do nich napisać propozycję wymiany linkami. Warto jednocześnie zbadać parametry takich stron aby nie było dużej dysproporcji w parametrach. Czyli aby strony wspierały się wzajemnie a nie tylko nasza strona czyjąś stronę

Recenzje produktów

Jeśli prowadzisz blog wówczas to Ty możesz przeprowadzać testy czy recenzje innych produktów i te recenzje mogą być linkowane z blogów sklepów czy firm, które Ci dany produkt udostępniły. Jeśli reprezentujesz firmę, która sprzedaje produkt to zdecydowanie powinieneś wysyłać produkty do recenzji blogerom. Tym sposobem możesz otrzymać stosunkowo tani i mocny jakościowo link.

Patronat medialny

Kolejnym ze sposobów pozyskiwania linków jest patronat medialny. Dzięki obejmowaniu patronatów Masz szansę na to, że strony będą do nas linkować z sekcji: „Patronat medialny obejmują…”

Katalogi stron

Linki tego typu odchodzą już powoli w niepamięć. Nie mniej warto dodać naszą stronę czy blog do kilkunastu uznawanych jeszcze katalogów stron www.

Dodawanie ogłoszeń

W sieci funkcjonuje sporo portali, które pozwalają na umieszczanie ogłoszeń reklamowych. Ogłoszenia tego typu nie tylko pozwalają na kolejną dywersyfikację linkowania ale też dają nam możliwość pozyskiwania darmowych linków

Bądź sponsorem

Nie koniecznie musi się to wiązać z dużymi inwestycjami. Czasem wystarczy przelać symboliczną kwotę, dzięki czemu można trafić do sekcji: „wspierają nas”. Jest to kolejny sposób na pozyskanie linków w miejscach, gdzie nie ma konkurencji.

Podsumowując

Miejsc w których można pozyskać linki jest bardzo dużo. Nie koniecznie wiąże się to z dużymi inwestycjami i czasem wymaga jedynie sporej dawki kreatywności.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Świetny artykuł, pomocne na pewno niejednemu właścicielowi strony internetowej.

Skomentuj