Facebook Poradniki

Jak przywrócić starą wersję Facebooka?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nie możesz przyzwyczaić się do nowej, niekoniecznie lepszej, wersji Facebooka? Nie przypadł Ci do gustu czarny kolor w tle, powoduje, że gubisz się szukając na portalu jakichkolwiek informacji? Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość na powrót do – Twoim zdaniem – lepszej (poprzedniej) wersji Facebooka? Pomogę rozwiązać ten problem. Na szczęście jest kilka rozwiązań.

Wiele osób twierdzi, że nowa odsłona jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, jest bardziej skomplikowana i mniej intuicyjna. Inni twierdzą, że po prostu przyzwyczaili się już do poprzedniego wariantu. Na szczęście mamy dobre wieści – powrót do poprzedniej, bardziej przejrzystej wersji Facebooka jest możliwy i naprawdę prosty, nie wymaga wiele czasu! W tym celu zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, który krok po kroku pomoże sprawić, że Facebook będzie bardziej przejrzysty.

Zmiana czarnego motywu Facebooku na biały i kompaktowy

  1. Na początku, po zalogowaniu się na swoje konto Facebook w przeglądarce, w prawym górnym rogu klikamy na ikonkę „Konto”.
  2. Następnie, po rozwinięciu się kilku opcji, szukamy „Preferencje wyświetlania”.
  3. Po kliknięciu w tę opcję, wyświetlą się kolejne dwie – „Tryb ciemny” i „Tryb kompaktowy”.

Dobra wiadomość jest taka, że po włączeniu lub wyłączeniu wybranej opcji zmiany widzimy od razu. Oznacza to, że jest możliwość sprawdzenia czy taki wygląd coś poprawi. Osobiście używam trybu ciemnego i trybem kompaktowym.

Powrót do starej wersji Facebooka

Tego typu „kosmetyczne” zmiany wielu osobom może nie przypaść do gustu i chcieliby powrócić do tej prawdziwej, poprzedniej wersji Facebooka. Dobra wiadomość jest taka, że jest możliwość przywrócenia starej wersji portalu. Zła jest taka, że taka zmiana trwa 48 godzin i dostępna jest dla administratorów fan page’y.

Jak zatem przywrócić starą wersję Facebooka?

  1. Przechodzimy do zarządzania fan page, którego jesteś administratorem.
  2. Po lewej stronie znajdzie się komunikat (w sekcji „Zarządzanie stroną”) o następującej treści: Jeśli chcesz, możesz przełączyć interfejs na klasyczną wersję Facebook.com na 48 godzin, aby zarządzać stroną.
  3. Następnie klikamy w „Przełącz teraz” i możemy cieszyć się starą wersją portalu.

I naszym oczom ukazuje się taki obrazek:

Znajomy?

Nie wiadomo jak długo będzie można przełączać się między wersjami

Niestety nie wiem jak długo będzie dostępna możliwość powrotu do starej wersji Facebooka. Podejrzewam, że tak opcja to taki trochę ukłon w stronę osób zarządzającymi stronami. Dobrze się domyślacie – chodzi o umożliwienie wydawania pieniędzy. Nowy wygląd może sprawiać problemu w sprzedawaniu reklam.

Przygotowując się do tego wpisu znalazłem jeszcze rozszerzenia do przeglądarek (np. Chrome). Nie sprawdzałem ich, bo nie do końca wiem jak one działają.

Wiem natomiast, że przełączanie między ciemną wersją a białą następuję poprzez dodanie klasy __fb-dark-mode elementowi html.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj