Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Ciekawostki technologiczne

iPhone X sterowany wzrokiem!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jeden z programistów iOS, Matt Moss, przyjrzał się możliwościom jakie daje najnowsza wersja systemu na iPhone – iOS 12. Dzięki programowi iOS 12 developer beta, mógł zapoznać się z nowościami jakie dało programistom Apple. Okazało się, że ARKit w wersji 2, umożliwia śledzenie wzroku!

Długo nie myśląc, Matt Moss, postanowił sprawdzić czy da się napisać oprogramowanie umożliwiające korzystanie z telefonu za pomocą wzroku. Okazało się, że jest to jak najbardziej możliwe. Efekty swojej pracy znajdziecie na filmiku jaki udostępnił na Twitterze.

Trzeba przyznać, że takie sterowanie telefonem jak i aplikacjami daje zupełnie nowe możliwości szczególnie dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Sam programista iOS też to zauważył:

I think this kind of technology could really improve the lives of people with disabilities.

Matt Moss

Oczywiście nie zabrakło tych mniej pesymistycznych wizji. Zaraz po opublikowaniu tego filmu, pojawiły się opinie, że śledzenie wzroku może zostać wykorzystanie np. do jeszcze lepszego śledzenia użytkownika.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Parts-Store.pl Reply

    Nie do końca rozumiem w jaki sposób śledzenie wzroku miałoby przełożyć się na jeszcze lepsze śledzenie użytkownika i komu miałoby to być potrzebne :). Mnie przychodzą do głowy tylko ludzie od UX :D. Podoba mi się ta idea jako duże udogodnienie dla osób z niepełnosprawnością. Super!

Skomentuj