Czy zdarzyło nam się kiedyś upuścić telefon tak niefortunnie, że doszło do jego poważnego uszkodzenia? Aparaty sprzed dekady zazwyczaj były trudne do całkowitego zabicia, kończyło się najwyżej na obtarciach obudowy. Dziś produkowane urządzenia są niestety o wiele bardziej delikatne. W przypadku smartfonów takich jak iPhone, które mają szklaną osłonę wyświetlacza, jej rozbicie jest wręcz dziecinnie łatwe.

Czy da się to naprawić?

Rozbity wyświetlacz zazwyczaj oznacza spore kłopoty. Telefon staje się niezdatny do użytku, z powodu braku możliwości korzystania z ekranu dotykowego. Nawet jeżeli ten jeszcze działa, to ostre kanty rozbitego szkła mogą łatwo skaleczyć w opuszki palców. Na szczęście wymiana szybki w iPhone nie jest taka trudna i potrzebujemy tylko znaleźć dobry serwis w naszej okolicy. Nie jest to problematyczne, ponieważ marka Apple jest bardzo popularna w Polsce. W każdej większej miejscowości bez problemu znajdziemy serwis iPhone, który da sobie bez problemu radę z naprawą uszkodzonego urządzenia (więcej na https://flixapple.com/serwis-iphone-warszawa). Jeżeli mamy duże doświadczenie w naprawie takich uszkodzeń, możemy spróbować samodzielnie. Jednak odradza się robienie tego bez odpowiednich narzędzi, sprzętu, umiejętności oraz doświadczenia. Nietrudno bowiem doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń smartfona, które uczynią go niezdatnym do jakiejkolwiek dalszej naprawy.

Procedura wymiany szkła

Wszystko rozpoczyna się od wykręcenia dwóch specjalnych śrubek w okolicach portu ładowania (złącze lightning). Następnie należy podważyć wyświetlacz wraz z pozostałościami szkła oraz digitizerem. Tutaj należy być bardzo ostrożnym, ponieważ przód wraz z resztą obudowy sklejony jest za pomocą silikonu. Gdy mamy już rozkręcony telefon, jest też łatwy dostęp do akumulatora. Wymiana baterii w iPhone nie jest łatwa, dlatego na tym etapie zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ w innym przypadku trzeba będzie ponownie otwierać urządzenie specjalnie do tego celu. Usuwanie pozostałości starego szkła musi być wykonane w sposób bardzo delikatny, ponieważ w innym przypadku zniszczeniu ulegnie digitizer oraz wyświetlacz. Właśnie dlatego, a także z powodu trudności w składaniu urządzenia po całej operacji, lepiej jest znaleźć dobry serwis iPhone i jemu powierzyć przeprowadzenie całej tej operacji.

Jak widać rozbicie szybki wyświetlacza wcale nie musi oznaczać, że nasz iPhone będzie nadawał się już tylko do wyrzucenia. Procedura wymiany zbitej szybki nie jest problematyczna dla dobrego serwisanta. Natomiast punkty naprawcze sprzętu Apple znajdują się praktycznie w każdym dużym jak i małym mieście.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj