Telefony

iPhone 8 – nowość na rynku Apple

Pinterest LinkedIn Tumblr

iPhone 8, jeśli by wierzyć pogłoskom będzie to kolejny majstersztyk. Jego premiera datowana jest na pierwsze urodziny Apple, bez wątpienia będzie to raczej prezent dla użytkowników iPhone, aniżeli dla samej firmy. Dzięki unikalnemu designowi i licznych zmianach sprzętowych będzie to nie tylko najbardziej chciany smartfon na rynku, ale też najbardziej zmieniony iPhone.

Główny projektant Apple – Jony Ive – przyznaje, że już od dawna pragnął wprowadzić iPhone’a, który wyglądałby jak pojedyncza tafla szkła. Dostawca Apple, firma Catcher Technology, powiedziała, że w 2017 roku co najmniej jeden smartfon Apple będzie takową posiadał. 10 rocznica byłaby idealną okazją do przedstawienia tego innowacyjnego projektu. Szklana obudowa uczyniłaby go bardzo unowocześnioną wersją iPhone’a 4S.

W połączeniu z plotką, że iPhone 8 będzie miał ekran OLED (czyli taki, który będzie zajmował cały przedni panel) całość zapowiada się bardzo obiecująco. Ponadto Apple może zajść jeszcze dalej i usunąć boczne ścianki wyświetlacza. Dotychczas obecny przycisk fizyczny Home zostanie usunięty, a skaner linii papilarnych TouchID zintegrowany z ekranem. Zdaje się więc, że Apple zamierza całkowicie odstąpić od dawnych rozwiązań. W marcu 2015 został złożony patent, informujący, że: „Interfejs to człowiek, maszyna składający się z elektronicznego urządzenia wyświetlającego, które jest w stanie przedstawić tekst, grafiki, obrazy, ikony i inne dane zwykle pokazane na ekranie, a dodatkowo zawiera przejrzysty obszar czujnika dotykowego, umieszczony powyżej urządzenia wyświetlającego.”.

Ciekawy film z DeepMind

Film z DeepMind, wizualizuje jak iphone 8 wyglądałby z wyświetlaczem na całej powierzchni przedniego panelu. Trzeba przyznać, że sprawia to całkiem dobre wrażenie.

Jakie są inne pomysły?

Inny pomysł Apple, dotyczący ekranu bez ramek pojawił się na początku 2016 roku na iPhoneTricks.com. To jedynie koncepcja, ale pokazuje, jak może wyglądać iOS 10. To naprawdę interesujący projekt, tym bardziej, że niektóre z ikon mogą przypominać stylem widgety z Androida, czy „kafelki” Windows Phone, a nie tradycyjny design Apple.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj