Chiński producent Huawei na dobre zawitał w świecie telefonów a tym razem szykuję największy na świecie smartphone o gigantycznej przekątnej ekranu 6.1″ przez co odbiera pałeczkę dotychczasowemu liderowi Galaxy Note 2.

Od strony technicznej całość prezentuję się całkiem nieźle. Ascend Mate ma działać oczywiście w oparciu o system android lecz jak na razie nie wiadomo jaka wersja. Telefon napędzić będzie czterordzeniowy procesor K3V3 o dość wysokim taktowaniu bo 1.8 Ghz, ilość pamięci RAM wynosi 2GB. Telefon przy życiu ma podtrzymywać bateria o dużej pojemności 4000 mAh. Najważniejsze to wymiary ekranu czyli 6.1 ” przy rozdzielczości Full HD. Urządzanie zostanie zaprezentowanego na przyszłorocznych targach CES. Całość robi wrażenie ale czy to jeszcze telefon czy już tablet ?

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj