Tajwańczycy znów pokazali technologiczny pazur, wypuszczając na rynek najnowsze dzieło – HTC One M8. Producenci nie ukrywają, że HTC ma być największą konkurencją dla Samsunga, który niedawno wypuścił nowy model sztandarowej serii, smartfon S5.
Seria HTC One pojawiła się na rynku w 2012 roku. Pierwsze modele nie były szokujące – miały swoje wady i zalety. Dopiero wyprodukowane w 2013 roku modele HTC One pokazały, jaką politykę rozwoju przyjął tajwański producent. HTC nie ukrywa, że upodabnia się do najlepszych smartfonów Samsunga. Czy tym podejściem do nowych modeli uczeń przerośnie mistrza?

Zmiany w wyglądzie
Wprawdzie dla niewprawnego oka zauważenie kosmetycznych zmian w modeli HTC One M8 może być trudne, tak użytkownicy tej marki od razu zauważą brak kanciastych kształtów. HTC M8 różni się pod tym względem od poprzednika. Nowy model jest większy, pewniej trzyma się w ręce, a poprawione niuanse stylistyczne sprawiły, że design jak najbardziej zaliczymy na plus.
Wprawdzie wygląd to subiektywna ocena, dlatego polecamy każdemu zapoznanie się ze smartfonem na żywo. Tylko dopasowując go do własnej ręki możemy ocenić, czy ten smartfon jest dla nas, czy też został wyprodukowany dla innej grupy odbiorców.
W naszej ocenie obudowa HTC One M8 została poprawiona w dość znaczący sposób. Nie jest już tak śliska (chociaż sprawia takie wrażenie), doskonale utrzymuje się w dłoni, a wcześniej wspomniane okrągłe kształty sprawiają, że smartfon jest niezwykle przyjemny w codziennym użytkowaniu. Klienci HTC mają powód do dumy – ich producent zadbał o każdy, nawet najmniejszy detal. A to dopiero wygląd!
Jedyną wadą całej konstrukcji z punktu widzenia wyglądu, wymiarów i masy jest fakt, że HTC One M8 jest troszeczkę za długi. Dla porównania – mierzy tyle samo, co Samsung Note 3 Neo. Zapewne winę za ten subiektywny defekt ponoszą wbudowane głośniki stereo (akurat ten dodatek jest na plus) oraz zupełnie niepotrzebny i niezrozumiały, dość pokaźny czarny pasek z logo producenta.
Trochę parametrów technicznych
Wygląd wyglądem, ale przecież w sprzęcie elektronicznym najbardziej liczą się parametry techniczne. Prosty, intuicyjny interfejs, doskonałe wrażenia muzyczne z odtwarzanej muzyki, wydajność i płynność działania. Tak w największym skrócie można opisać możliwości HTC One M8. Do tego dodajmy wytrzymałą baterię oraz wydajne parametr y techniczne. To wszystko sprawi, że w rękach znajdziemy idealny smartfon. Poniżej zamieszczamy tabelę z wszystkimi parametrami technicznymi. Dzięki nim możecie porównać HTC do najwydajniejszych smartfonów innych producentów. Przy okazji porównujemy Samsunga Galaxy S5 oraz Sony Xperię Z2 – głównych konkurentów tego modelu.

HTC tabela
Podsumowanie
Naszym zdaniem HTC One M8 to najlepszy smartfon, który obecnie dostępny jest na rynku. Twierdzi tak nie tylko nasza redakcja, ale również obiektywne grupy specjalistów, którzy nie mogą uwierzyć, jak bardzo uczeń przerósł mistrza. HTC jest idealnymi wyborem dla tych, którzy chcą porzucić schemat kupowania smartfonów Samsunga lub Sony, a przy okazji oszczędzić na zakupie dobrego, wydajnego telefonu.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

komentarze 2

  1. Emocni.pl Reply

    Korzystamy w firmie z Samsung Galaxy i zaciekawiła mnie opinia, że HTC może być jeszcze lepszy… Samsungiem jak żadnym telefonem do tej pory jestem zachwycona 😉

  2. Jak dla mnie samsung to lider w produkcji smartfonów, miałem kolejno Galaxy S3, a potem S4. Zakupiłem HTC One M8 i jestem zachwycony!

Skomentuj