Klienci banków co jakiś czas zostają poddani atakowi hakerów, którzy chcą wykraść pieniądze z naszych kont. Zazwyczaj instytucje, którym powierzamy pieniądze informują o takich próbach i radzą sobie ze złodziejami. Dzisiaj „skok na kasę” wykonali „hakerzy”, którzy zaatakowali klientów banku milenium. Czemu „hakerzy” są w cudzysłowie? Ponieważ sposób w jaki próbowali to zrobić był na żenująco niskim poziomie.

Mimo, że nie jestem, a ni nigdy nie byłem klientem banku milenium dostałem dzisiaj taką wiadomość:

„Szanowny poseł
 Zauważyliśmy nieprawidłowych pr�b logowania do ciebie konto online z nieznanego adresu IP.
Ze względu na to, mamy tymczasowo zawieszone konto.
Musimy o zaktualizowanie informacji o koncie dla online bankowość być ponownie aktywowana.
należy zaktualizować informacje rozliczeniowe dziś wprowadzenie informacji i odpowiadanie z powrotem z tej informacji
 kliknij tutaj <http://www.amorales.com.mx/********>
 tylko zweryfikować informacje jest prawidłowa.
Z poważaniem,
 zarządzanie
 Bank Millennium Polska”

Bardzo mi miło, że ktoś uważa mnie za posła, ale jak już nie potrafi po polsku to niech używa angielskiego lub ojczystego języka. Kolejny element link. Myślałem, że „profesjonalny hakier” potrafi ukryć link (a zwłaszcza tak podejrzany adres) pod tekstem, ale najwyraźniej znowu się pomyliłem.  Aż żal już komentować fakt, że wiadomość przyszła na adres do informacji prasowych oraz że nawet wbudowany w Outlooka filtr poradził sobie z odsianiem wiadomości do skrzynki jako spam. Pojawia się zatem pytanie w jakim kierunku idą hakerzy tudzież „hakierzy”?

 Jeszcze 15 lat temu wirusy komputerowe skupiały się głównie na modyfikowaniu kodu systemu, tak aby utrudnić użytkownikowi życie. Nawet bardzo doświadczony użytkownik bez pomocy antywirusa byłby bez szans. Dzisiaj wirusy przybierają formę drobnych programików, które najczęściej instalują nam niechciane reklamy. Nie mówię, że chciałbym powrotu czasów starych wirusów i prawdziwych hakerów, ale z drugiej strony dzisiejsze metody mnie po prostu żenują i uwłaczają wszystkim ludziom przykładającym się do swojej roboty (nawet roboty złodzieja).

PS: Na stronie wróciły komentarze. Zapraszam do dzielenia się waszymi opiniami 😉

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj