Google, Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie jest niedostępna w Państwie środka. Jak informuje Google, po stronie koncernu wszystko jest w porządku. Co takiego stało się zatem w Chinach?

Dwa dni temu firma Google zaobserwowała niemal natychmiastowy spadek wyszukiwań w Google na terenie Chin. Koncern podaje, że z ich strony wszystko jest w porządku. Niemniej coś spowodowało problemy z chińskim Google i najprawdopodobniej jest to blokada wyszukiwarki w Państwie środka.

O braku wolności słowa w Chinach i blokowaniu niektórych wyników wyszukiwania Google wiemy od dawna. Google jednak pokornie godziło się na cenzurę swojej wyszukiwarki w zamian za możliwość działania na chińskim rynku. Tym razem mamy jednak do czynienia z całkowitą blokadą wyszukiwarki. Jak wiemy z telewizji, w Chinach trwa właśnie zjazd partii komunistycznej i zmiana przywódcy kraju. Możliwe więc, że to ma bezpośredni wpływ na wyłączenie wyszukiwarki. Ale czy to jest przyczyną? Tego nie wiadomo i najprawdopodobniej dowiemy się po zakończeniu zjazdu.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj