Google

Google pracuje nad przywróceniem małych wydawców do Google News

Pinterest LinkedIn Tumblr

Na przestrzeni ostatnich dni mniejsi wydawcy stron internetowych mogli zauważyć, że zostali usunięci z usługi Google News. Co gorsza – nie było żadnego oficjalnego powodu tej decyzji. Na szczęście Google już wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Wiele osób przypuszczało, że te usunięcia to efekt wprowadzonych na dniach zmian w samej wyszukiwarce giganta z Mountain View. Nie od dziś wiadomo, że Google przestało komunikować większe zmiany zasłaniając się dbaniem o jakość wyników wyszukiwania. W przypadku usługi Google News miało chodzić o słabą treść jaka miała się pokazywać w wyszukiwarce.

Na szczęście okazało się, że był to błąd systemu i niezamierzone działanie ze strony Google. Maricia Scott, dyrektor techniczny Google News wydała oświadczenie w tej sprawie:

Przepraszamy za problem, który spowodował usunięcie kilku witryn z Google News. To był niezamierzony problem techniczny, a nie coś, co zrobiliśmy ręcznie. Dokładamy wszelkich starań, aby zidentyfikować witryny, które zostały nieprawidłowo zmienione i przywrócić je tak szybko, jak to możliwe.

Jeżeli kogoś dotknął ten problem to musi czekać, aż Google przywróci stronę do usługi. Nie należy jej ponownie zgłaszać.

Google stworzyło specjalny wątek na swoim forum w tej sprawie.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj