Google Technologie w bankowości

Google Pay wkrótce bez wpisywania PIN

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pojawiają się informacje o tym jakoby Google miało usprawnić swoje płatności Google Pay. Miało by to polegać na autoryzacji bez podawania kodu PIN w terminalu sprzedawcy. Autoryzacja miałaby się odbywać za pomocą biometrii.

Dążenie do coraz szybszych rozwiązań dotyczących płatności nie dziwi już chyba nikogo. Udając się na zakupy, często podchodzimy do kasy z dużą ilością produktów, przez co korzystanie z terminala czy sięgnięcie do portfela po gotówkę, może być ciężkie do wykonania, dodatkowo proces ten wydłuża kolejki, co również jest częstym problemem podczas zakupów. Potentaci z branży wiedzą o tym doskonale, serwując użytkownikom możliwości wygodnego i szybkiego dokonania płatności.

Aktualna przewaga Apple Pay, stanie się nieistotna

Użytkownicy telefonów z systemem Android, stanowią obecnie bardzo dużą część grupy korzystającej ze smartfonów. Niestety aktualne rozwiązania Google Pay wymuszają korzystanie ze sklepowego terminala. To bardzo problematyczne w sytuacjach, gdy dokonujemy większych zakupów. Apple natomiast pozwala nam na całkowite ominięcie użycia terminala, nie zważając na to jak wysoka jest kwota transakcji.

Google informuje o nowościach

Wkrótce również Android zostanie wyposażony w bardzo komfortową metodę płatności. W przyszłym roku autoryzacja transakcji ma zostać uproszczona. Obecnie, używając telefonu z modułem NFC, dokonanie płatności zbliżeniowej jest szybkie i łatwe, lecz niestety często autoryzacja odbywa się za pomocą podania PIN-u, karty dodanej do naszej aplikacji. Celem prac nad aktualizacją autoryzacji ma być rozwiązanie, które pozwoli potwierdzić płatność poprzez wprowadzenie PIN-u na klawiaturze telefonu lub poprzez odcisk palca. Możliwość ta na pewno będzie atutem i zachęci obecnych użytkowników Apple do zakupu produktów z systemem Android.

Oczekiwania rosną w zaskakującym tempie

Konsumenci, korzystający z systemów mobilnej płatności stają się coraz bardziej świadomi ich zalet. Społeczeństwo informatyzuje się z roku na rok w bardzo szybkim tempie. Google nie podaje dokładnej daty wprowadzenia tych rozwiązań w swoim systemie, ale mówi się o 2020 roku.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj