Igrzyska olimpijskie to impreza sportowa na którą czeka cała kula ziemska. Co cztery lata miliony ludzi śledzą poczynania sportowców, którzy walczą o olimpijskie medale. Ale igrzyska w Londynie to nie tylko sportowe zmagania. To także wiele nowinek technologicznych. Jedną z najbardziej widocznych był olimpijski serwis Google, który chociaż na chwile przyciągnął nas do olimpijskich zmagań.

Jedną z form przypomnienia internautom, że poza komputerem jest również cały świat i igrzyska olimpijskie były specjalne doodle. O jednym z nich pisałem już wcześniej, ale po raz pierwszy google zaserwował doodle przez 17 dni z rzędu.

 

Kolejnym ukłonem w stronę internautów był panel po prawej stronie wyszukiwarki, który pojawiał się po wpisaniu hasła związanego z igrzyskami. Na panelu wyświetla się aktualna klasyfikacja medalowa, a także lista najbliższych konkurencji. Dodatkowo po kliknięciu w daną konkurencję nad wynikami wyszukiwania pokazuje się aktualna tabela z wynikami.

Trochę szkoda, że igrzyska się kończą i że polscy sportowcy przywiozą tylko 10 medali, ale liczymy, że olimpiada w Rio de Janeiro przyniesie jeszcze więcej emocji.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj