Najbardziej rzetelny bukmacher w Polsce - Mostbet logowanie! Świetne bonusy, aplikacja mobilna w języku polskim, gratis dla nowych graczy i wiele więcej.
Google

Google Chrome będzie blokował strony które automatycznie odtwarzają media

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy Was też irytują strony które nagle odtwarzają filmy czy dźwięki? Często zdarza mi się, że otwieram kilka(naście) zakładek aż tu nagle z jednej (lub kilku) zaczyna coś grać. Najgorzej jest w nocy. A jak ktoś ma dziecko? Masakra. Na szczęście Google Chrome rozumie ten problem i go rozwiąże. Radykalnie.

Dlatego od wersji 64 Google Chrome będzie z automatu blokowało wszystkie media, które będą się automatycznie odtwarzały. Wyjątkiem który nie będzie blokował takich mediów będzie warunek by nie było w nich dźwięku lub użytkownik sam uruchamiał np. film.

Google wie, że różni użytkownicy mają różne upodobania, dlatego od wersji Chrome 63 każdy będzie mógł podać listę stron na których nie będzie można wyłączyć dźwięk całkowicie.

Wszystko po to byśmy mogli cieszyć się z przeglądania i użytkowania stron internetowych.

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość i nie mogę się doczekać wersji 64!

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

1 komentarz

  1. Łukasz C. Reply

    I bardzo dobrze! autoplay jest bardzo irytujący. Czytasz sobie coś na stronie i zaraz Ci coś spokój niszczy!

Skomentuj