Wyścig w segmencie kart graficznych trwa od lat i od lat niemal na każdym kroku możemy napotkać przecieki dotyczące nowych układu. Tak też będzie i tym razem, a mianowicie dowiemy się więcej o nowych układach AMD 8800.

Nowy układ HD8870 znany jako „Oland XT” będzie wykonywany w 28nm procesie technologicznym, ale ma zapewnić znacznie wyższą wydajność w stosunku do poprzedniej generacji kart AMD. Taktowanie rdzenia karty ma wynosić 1050MHz (w trybie BOOT 1100MHz), a taktowanie pamięci GDDR5 będzie wynosiło efektywnie 6GGHz. Nieco niższe taktowania rdzenia będzie posiadał „Oland Pro” czyli HD8850, ponieważ 925MHz i 975MHz w trybie BOOT.

Kolejną ciekawostką jest adnotacja, jakoby karty miały zostać zaprezentowane już w styczniu 2013 roku. Na poniższym obrazku będziecie mogli zobaczyć jakie zmiany szykuje AMD.

Źródło: VideoCardz

 

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj