Informacje prasowe

Game of Quests startuje do Indiegogo

Pinterest LinkedIn Tumblr

To nie żadna nowość, że gry RPG cieszą się ogromną popularnością. Nie jest też żadnym odkryciem, że przeniosły się one na mobilne gadżety i podbijają świat. Jednak nowością jest nowy projekt na Indiegogo znany jako aplikacja Game of Quests. To jednak opcja wyjątkowa, gdyż poprzez zabawę stara się ona również o pewnego rodzaju wsparcie społeczności internetu. GoQ. Od razu sięgną po nią na pewno fajni klimatów fantasy – szczególnie tego mającego miejsce w świecie rzeczywistym. Działasz w ważnym queście, dzielisz projekt na Indiegogo. Takie startupy po prostu mają sens.

 

Niektórzy sądzą, że takie gry są szkodliwe dla graczy. Mówi się sporo o marnowaniu czasu, wzbudzaniu agresji i innych minusach tego typu. Temu właśnie chcą się przeciwstawić między innymi twórcy niniejszej aplikacji i to w dość ciekawy sposób. Aplikacja bowiem ma na celu rozwijanie postaci i w miarę grania lepsze poznawanie fabuły (co jest rzecz jasna charakterystyczne dla RPG), ale ciekawym w tym wszystkim jest to, że zadania realizowane w ramach apki odnoszą się do świata realnego. Czyli nie chodzi o to, by znów kliknąć, ale o to by przejechać się na rowerze czy wybrać się do jakiejś instytucji kulturalnej i tak dalej.

 

Co kto z tego ma?

Nadrzędna zasada – graj i rozwijaj się, przenosi się więc tutaj de facto do spełniania zadań w czasie i świecie rzeczywistym. Ta swoista kampania na Indiegogo ma ponoć przynieść 21 tysięcy dolarów, a gracze dostają za to w zamian możliwość korzystania ze specjalnie przygotowanych grafik i bonusów, koszulek, kubków czy też wielkie plany dla rozwoju i to wielotorowego tego projektu. Np. planowane jest rozwinięcie tej aplikacji również na iOS i Windows Phone. Już dzisiaj każdy może pobrać dla siebie wersję testową aplikacji – w najpopularniejszym systemie Android. Twórcy wciąż starają się ulepszyć apkę, dbają o poszerzenie listy dostępnych zadań, przez co ma ona być jeszcze bardziej atrakcyjna dla przeciętnego gracza. Game of Quests to zdecydowanie aplikacja warta uwagi i warto jej spróbować, choćby dla samego spróbowania.

 

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj