Poradniki

Funkcje iPad – jak je wykorzystać w codziennej pracy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple iPad to jedno z najpopularniejszych urządzeń mobilnych na rynku. Został zaprojektowany z myślą o łatwym i intuicyjnym korzystaniu oraz optymalizacji pracy mobilnej. Za sprawą swoich funkcjonalności może być bardzo użytecznym narzędziem w codziennej pracy, niezależnie od branży czy też zawodu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie funkcje iPada warto wykorzystać, aby zwiększyć swoją produktywność i efektywność! Miłej lektury.

Najlepsze funkcje iPada – ranking [TOP 10]

Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych funkcji Apple iPad.

1. Wygodne przełączanie aplikacji lub pracowanie w kilku programach jednocześnie

Wykorzystanie funkcji wielozadaniowości na iPadzie umożliwia swobodne przenoszenie pracy między aplikacjami. Od teraz możesz pracować na kilku programach jednocześnie. Adobe Photoshop i Microsoft Office na podzielonym ekranie? Jak najbardziej! Wystarczy, że użyjesz panelu Slide Over lub widoku Split View. Możesz przeciągać i upuszczać treści między nimi – zarówno gładzikiem, jak i palcem. Istnieje również opcja nakładania i układania okienek. Dotyczy to iPada Pro oraz iPada Air (funkcja Stage Manager).

2. Porządkowanie i udostępnianie dowolnych materiałów

Wybierając aplikację Pliki, możesz w łatwy sposób zarządzać wszystkim, co masz na swoim iPadzie. Wykorzystaj do tego iCloud lub inne chmurowe usługi. Korzystaj z plików samodzielnie lub użyj funkcji udostępniania i dziel się własnymi rozwiązaniami ze znajomymi!

3. Robienie notatek z Apple Pencil

Funkcja rysowania z pomocą Apple Pencil umożliwia robienie notatek i uchwycenie najlepszych pomysłów w atrakcyjnej, bardzo precyzyjnej formie. Później możesz je dopracować i udostępnić, chwaląc się pomysłami przed szerszą publicznością!

4. Odręczne rysowanie idealnych kształtów

Chcesz narysować idealną figurę geometryczną? Wykorzystaj Apple Pencil, narysuj dowolny kształt, a następnie użyj funkcji rozpoznawania kształtów, która nada im doskonałą formę.

5. Podpisywanie dokumentów

Zależy Ci na łatwym wypełnianiu formularzy i podpisywaniu dokumentów? Weź do ręki iPada i Apple Pencil. Podpisuj. Zmieniaj. Zaznaczaj. Możesz nawet zapisać sugestie  retuszu na fotografii i zredagować wybrany dokument. Tak po prostu. Łatwo i sprawnie. Bez żadnego problemu.

6. Funkcja szybkiej notatki

Zapisz najważniejsze kwestie bez odrywania uwagi od pracy. Wykorzystaj funkcję Szybka notatka. Jak ją włączyć? Machnij palcem lub Apple Pencil i zanotuj na dowolnym ekranie cokolwiek tylko chcesz. Możesz dodać także wyróżnienia, wzmianki, linki oraz tagi. Prosto i skutecznie. W ułamku sekundy.

7. Perfekcyjnie precyzyjne rysowanie z Apple Pencil

Wrażliwość na nacisk oraz pochylenie umożliwia stworzenie niezwykłego i unikalnego dzieła sztuki z zupełnie pustej kartki. Wystarczy Twoja wyobraźnia, iPad i Apple Pencil. Wykorzystaj do tego dowolną aplikację. Adobe Photoshop jest jedną z lepszych.

8. Projektowanie 3D

Z pomocą Apple Pencil, możesz tworzyć nawet najśmielsze projekty. Wykorzystaj do tego dowolną aplikację do rysowania i cyzelowania 3D (np. Shapr3D), a efekty skomponowanych rozwiązań podziwiaj w AR. Na jednym urządzeniu. Za pomocą doskonałego działania funkcji Apple Pencil.

9. Rozszerzanie lub klonowanie obrazów z Maca

iPad i Mac w jednej rzeczywistości? To teraz możliwe! Funkcja Sidecar pozwala rozszerzyć lub sklonować obraz z Maca. iPada natomiast możesz wykorzystać do realizacji bardziej finezyjnych zadań lub do wyświetlania rozszerzonego obrazu (Apple iPad doskonale sprawdza się jako drugi wyświetlacz).

Warto również wspomnieć, iż funkcja Uniwersalnej kontroli umożliwia sterowanie komputerem Mac i iPadem za pomocą jednej klawiatury i myszki lub gładzika.

10. Możliwość podłączenia kontrolera do testowania gier lub aplikacji mobilnych

Jezeli stworzyłeś grę lub aplikację mobilną i chcesz ją przetestować, możesz wykorzystać do tego funkcję parowania kontrolerów. Dotyczy to zarówno akcesoriów do PlayStation lub Xboxa.

Funkcje iPada do wykorzystania w codziennej pracy – na co szczególnie warto się zdecydować?

Spośród najbardziej użytecznych funkcji Apple iPad możemy wymienić m.in.:

  • funkcję wielozadaniowości,
  • funkcję rysowania z pomocą Apple Pencil,
  • funkcję rozpoznawania kształtów,
  • funkcję tworzenia szybkich notatek,
  • funkcję Sidecar,
  • funkcję parowania kontrolerów,
  • funkcję udostępniania usług oraz plików w chmurze.

Istotną funkcjonalnością jest także Czas przed ekranem. Za jej pomocą prześledzisz, jak długo korzystasz z poszczególnych aplikacji. Być może będzie to pomocne w optymalizacji czasu pracy! Ustaw limit i postaraj się w nim zmieścić.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj