Wkrótce na rynek trafi nowy, 8-calowy tablet francuskiej firmy Archos. Zapowiedziane urządzenie to Archos 80 Cobalt, które wyposażony będzie w dwurdzeniowy procesor – fabrycznie podkręcony do 1,6 GHz, czterordzeniowy układ graficzny, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, które z kolei powiększyć będziemy mogli do 64 GB (za pomocą karty microSD). 

Ponadto tablet, o rozdzielczości 1024×768 pikseli, posiadać będzie 0,3 Mpix kamerkę do wideorozmów z przodu i 2 Mpix aparat z tyłu. Archos 80 Cobalt ważyć będzie ok. 470g. Tablet będzie wyposażony w system operacyjny Android 4.0 „Ice Cream Sandwich”

Producent nie wyjawił nam jeszcze daty premiery tabletu ani jego ceny. Choć przypuszcza się, że kosztować będzie mniej niż 200 dolarów.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj