Facebook

Facebook: będą kary za sztuczne zwiększanie zaangażowania postów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy Was też irytują posty znajomych na Facebooku w stylu oznacz znajomego, który …? Albo daj lajka jeśli lubisz disco polo, uśmiech gdy rocka? Mnie też. Na tablicy robi się straszny bałagan i często kończy się obserwowanie takiego szkodnika. Facebook też zauważył ten problem i postanowił działać.

Już niedługo strony które w ten sposób będą żebrały o zaanagażowanie swoich użytkowników będą traciły swoją widoczność na tej platformie. Przez ostatni czas ludzi tego portalu pracowali i analizowali setki tysięcy stron na FB, które w takich sposób angażowały swoich fanów, by stworzyć model maszynowy do eliminowania takich postów.

Co więcej, jak informuje Facebook na swoim blogu, w przeciągu najbliższych tygodni zostanie wprowadzony mechanizm, który będzie ucinał widoczność w sposób znaczący stronom, które nadużywają tej strategii.

Wpisy takie jak prośby o rekomendacje, porady czy pomoc (np. w poszukiwania zaginiętej osoby) nie będą objęte karami.

Jest to kolejny ruch Facebooka w walce ze spamem. Wcześniej udało wyeliminować się strony ze słabą treścią, na których był generowany ruch poprzez chwytliwe nagłówki.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj