Facebook

Facebook: będą kary za sztuczne zwiększanie zaangażowania postów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy Was też irytują posty znajomych na Facebooku w stylu oznacz znajomego, który …? Albo daj lajka jeśli lubisz disco polo, uśmiech gdy rocka? Mnie też. Na tablicy robi się straszny bałagan i często kończy się obserwowanie takiego szkodnika. Facebook też zauważył ten problem i postanowił działać.

Już niedługo strony które w ten sposób będą żebrały o zaanagażowanie swoich użytkowników będą traciły swoją widoczność na tej platformie. Przez ostatni czas ludzi tego portalu pracowali i analizowali setki tysięcy stron na FB, które w takich sposób angażowały swoich fanów, by stworzyć model maszynowy do eliminowania takich postów.

Co więcej, jak informuje Facebook na swoim blogu, w przeciągu najbliższych tygodni zostanie wprowadzony mechanizm, który będzie ucinał widoczność w sposób znaczący stronom, które nadużywają tej strategii.

Wpisy takie jak prośby o rekomendacje, porady czy pomoc (np. w poszukiwania zaginiętej osoby) nie będą objęte karami.

Jest to kolejny ruch Facebooka w walce ze spamem. Wcześniej udało wyeliminować się strony ze słabą treścią, na których był generowany ruch poprzez chwytliwe nagłówki.

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

Skomentuj