Facebook Kryptowaluty

Facebook banuje reklamy związane z kryptowalutami

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kryptowaluty mają znowu pod górkę. Facebook, jeden z największych portali społecznościowych na świecie, postanowił wypowiedzieć im wojnę.

Od teraz, wszelkiego rodzaju reklamy związane z kryptowalutami będą traktowane jak produkty i usługi finansowe wprowadzające w błąd lub jako złe praktyki promocyjne. Jest to efekt aktualizacji polityki reklamowej, która wchodzi w życie we wszystkich wersjach językowych serwisu.

Reklamy, które naruszają nowe zasady firmy, zostaną zablokowane w głównej aplikacji Facebooka, ale także w innych miejscach, w których Facebook sprzedaje reklamy, w tym Instagram i sieć reklamową, Audience Network, która umieszcza reklamy w aplikacjach innych firm.

Tego typu reklamy będą wrzucane do jednego worka tak długo aż ulepszymy nasze algorytmy wykrywające reklamy wprowadzające w błąd użytkownika.

— Rob Leathern, dyrektor techniczny w dziale reklam Facebooka

 

Od ponad 5 lat dzielę się swoją wiedzą na temat elektroniki użytkowej. Tworzę poradniki technologiczne rozwiązujące realne problemy napotykane podczas użytkowania sprzętu. Recenzuję elektronikę taką jak routery, audio, smartfony, laptopy itp.

1 komentarz

  1. Fabian Bodek Odpowiedz

    Jeśli mają taka fanaberię, to przecież im się nie zabroni. To oni rozdają tutaj karty 😛

Skomentuj