Domeny Kryptowaluty

Domena ETH.com została sprzedana za 2 mln dolarów!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Boom na kryptowaluty trwa w najlepsze. W tym konkretnym przypadku nie chodzi o same waluty lecz o domenę z nią związaną. Została ona sprzeda na 2 miliony dolarów!

Informację o tej transakcji opublikował serwis DNJournal.com. Wg niego domena ETH.com została sprzedana za 2 miliony dolarów. Właścicielem domeny był znany inwestor domeny – Sharjil Saleem. Jako ciekawostkę dodam, że tylko w tym roku jego trzy transakcje należały do jednych z najwyższych w tym roku (fly.com, freedom.com, RightOfTheDot.com, sw.com).

Sama nazwa domeny to nic innego na skrót od jednej z kryptowalut Ethereum. Skrócona forma to właśnie ETH. Kurs 1 ETH w momencie pisania tego artykuły wynosi $293,42. Warto też dodać, że Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą.

Najpopularniejszą walutą jest BitCoin. Jej kurs wynosi $7061,26.

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Z zawodu jestem programistą JavaScript.

Skomentuj