W poniedziałek pojawiła się informacja jakoby Intel miał w 2014 roku wycofać  się z podstawek LGA na rzecz chipów wbudowanych (BGA). Taki krok jest niepokojący i może przynieść nieciekawe skutki. Najwyraźniej podobnego zdania jest główny konkurent Intela, firma AMD, która zapowiedziała, że przynajmniej na razie nie wycofa się z tradycyjnych podstawek.

Jak mówi rzecznik prasowy AMD, firma przynajmniej do 2014roku nie wycofa się z produkcji procesorów dla klasycznych podstawek. Chris Hook z AMD powiedział również, że AMD od dłuższego czasu wspiera entuzjastów i z pewnością będzie to kontynuowane. A co będzie po 2014roku? Tego na razie nie wiadomo, chociaż AMD prawdopodobnie będzie musiało pójść za trendem narzuconym przez Intela.

Author

Uwielbiam nowe technologie oraz wszelkiego rodzaju gadżety (ale tylko te użyteczne). Pochłaniam nowości i ciekawostki związane z technologią. Uważam, że technologia może nam bardzo pomóc (o ile będzie używana z rozwagą). Na etacie programuję w JavaScript, w wolnej chwili cykam zdjęcia.

Skomentuj